Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Soutěže dospělých - KP III. - ŠK Spartak UL "D"

Tabulka-sestavy-výsledky-statistiky


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Viz výše - aktuální tabulka - výsledky statistiky, pořadí, rozpisy. 2008-2009 2007-2008


Vítězství 7:1 

Je dobojováno. Plán byl splněn na maximum. Nastoupili jsme na domácí půdě KŠ Štětí. Musím podotknouti, že jejich družstvo nastoupilo značně oslabeno. Po hodině a čtvrt hrací doby jsme postupně na třech šachovnicích získali dámy soupeřů. Na jedné věž navíc a na ostatních poziční převahu. Nevedlo se akorát na první šachovnici. Vašek Palík nepokračoval ve svém útoku, začal se bránit až nakonec partii prohrál. Odvezli jsme si 7 bodů a tím jsme skončili v celkovém pořadí na sedmém místě. Dobrý závěr soutěže. Zůstáváme v KP II.C.

Kapitánka Františka Čechová 


Vittoria 6:2

Máme další body do tabulky. Dnes jsme hráli proti Olšinkám B. Družtvo jsem vyhecovala na co nejlepší výkon. Ovšem, že vyhrajeme tak,vysoko jsem si nemyslela. Elově byli hráči na jednotlivých šachovnicích přibližně vyrovnáni. Jen můj soupeř měl o 300 elo víc. V 10.45 vyhrává s přehledem Dan Kolář. Sleduji partie Martina Vlasáka a Honzy Mikeše. Martin měl na soupeřově dámském křídle 4 figury, které vyhlížely hrozivě. Podařilo se mu vyhnat krále na šestou řadu a po výměnách získal figuru. S tím se Martin ale nesmířil a znova ohrožoval krále. Soupeř se bránil co to šlo. Pak ale špatně ustoupil králem a buď by Martin vzal dámu, nebo by dal mat. Vedeme 2:0. Jako by nechtěl Honza zůstat pozadu. Ze svého útoku vytěžil kvalitu a lepší hru. Partii vyhrál. Vedeme 3:0. Za chvíli ke mě přichází Vašek Palík, že to bude remis, že soupeř bude pravděpodobně opakovat tahy. Měl pravdu bojovalo se o pěšce o kterého nechtěl soupeř přijít. Stalo se. Vedeme 3,5:0,5. A začalo to pro nás vypadat dobře. Šla jsem za Tomášem Zimou a chtěla jsem aby určitě udělal půlku. Hrál s Šebestou Janem mladším a všichni víme že hraje lépe a lépe. Tomáš ovšem taky. Po chvíli se dohodli na remise. Stav je 4:1. Bod z utkání by byl. Proběhla další porada mezi domácími kteří ještě hráli. A to Patrikem Bartošem,Tondou Krátkým (přezdívaným ANATONDA) a mnou. Vymýšleli jsme kdo musí udělat půl bodu. Já s Patrikem jsme rozhodli, že Tonda. Ovšem co se stalo za chvíli je neuvěřitelné. Patrikův soupeř přehlíží napadení dámy a krále střelcem. Vedeme 5:1. Já mám partii prohranou. V sedmém tahu jsem si po špatném zahájení vystavěla trojpěšce, který mi bohužel zůstal až do koncovky. Snažila jsem se bojovat co to šlo ale nevyšlo. Momentální radost už z vyhraného ještě nedokončeného utkání byla silnější. Vedeme 5:2. Tonda už mohl dopadnout jak chtěl, výsledek utkání už byl rozhodnut. Pozice na jeho šachovnici byla remisová. Oba hráči zablokovali co se dalo. Tonda sám řekl, že neví kudy prorazit. Ještě se nějakou dobu přetahovali a soupeř nabízí remis. Slyším jak Tonda říká ještě to nějak zkusím. A to já už vím, že ví a má to vymyšlené jak to zahraje aby vyhrál. Tonda je prostě takový. Nejen že to měl vymyšlené ale soupeř zároveň udělal chybu a partii vzdává. Vyhráli jsme 6:2. Škoda že se za 14.dní hraje poslední kolo. Hrajeme líp a líp. Super. Díky kluci.  Po posledním vyhraném utkání vás zvu do cukrárny. 

Vaše kapitánka Františka. 

Pozn: Tabulka kvůli včerejšímu výpadku webu Šachového svazu bude aktualizována až během dneška.


5:3

Je to doma. Konečně body z utkání. Po dramatickém odjezdu družstva do Libouchce se k nám přiklonilo štěstí. Zápas začal v 9.00 a už v 10.30 vyhrává Tomáš Zima. V pátek si moc nevěřil. Vymyslela jsem plán jak to udělat aby vyhrál. Povedlo se. Kdo bude mít zájem, zveřejním po konci seóny. Za 10 minut porážím já svého soupeře. Zvolila jsem útočnou hru a soupeř neměl od 6. tahu šanci. Za chvíli vyhrává svým stylem Dan Kolář. A další bod přidává Martin Vlasák. Jeho soupeř byl tak trochu dezorientován a partii vzdal. Ovšem remis by to byla určitě.  Skóre je v 11.00  0:4. Richard Sliva hraje už hezkou chvíli bez věže. Zahájení dobré, střední hra se mu nepovedla. Má soupeře který ještě loni hrál na 3.šachovnici. Partii vzdává. Skóre 1:4. Další dvě hodiny se hraje pro nás o 3 body pro soupeře už jen o bod. Je to také o tom jaké zvolíte zahájení. Tyto tři partie byli proto tak dlouhé, protože v nich nikdo neůtočil. Všichni si drželi pozice. Ovšem naši soupeři na tom byli ohodně hůř s časem. První remis uhrál Honza Mikeš, když mu soupeř obětoval a hrozil matem. Ovšem Honza šachováním jeho krále udržel remis. Pro nás tak důležitou. Hned po něm remisoval Patrik Bartoš. Za normální situace by to oba dali za remízu už dávno. Chtěla bych pochválit Vaška Palíka za jeho výkon. Přestože partii nakonec prohrál,hrál výborně. S ohodně výkonnostně lepším Jardou Říhou starším hrál rovnocenou partii. Dokonce mohl získat jezdce zadarmo což přehlédl. Kdykoliv jsem stála u jejich partie slyšela jsem Jardu vzdychat. Myslím,že měl namále. Ale nakonec to se štěstím vyhrál. Remis by byla spravedlivější. Skóre upraveno na 3:5.

Chtěla bych jako kapitánka družstva všem poděkovat za předvedené výkony a doufám,že budeme v tomto stylu nadále pokračovat. Díky všem.

Kapitánka Františka Čechová


3,5:4,5

Skoro remis. Tentokrát moc nechybělo a remosovali bychom s třetím družstvem v tabulce- SK Děčínem C. Líbila se mi závěrečná řeč pana Zdeňka Jandy, cituji: to jsme hráli tak špatně nebo vy jste hráli tak dobře? Já si myslím že jsme hráli ohodně líp než předchozí dvě utkání. Půl bodu nás bohužel dělilo od remisi v utkání a ani od posledního místa by nám včera remis nepomohla, což jsem zjistila až dnes. První partii prohrál Vašek Palík. Měl těžkého soupeře-Zdeňka Jandu.Druhý prohrál Honza Mikeš, nevyšel mu tam výpočet jeho kombinace. Potom vyhrál Martin Vlasák ( jako jediný ztrati půl bodu ze čtyř partií), pěkný výkon. Další prohru utrpěl Michal Sliva. Potom vyhrál Tonda Krátký proti Černému Lumírovi.Pan Černý má s naším družstvem tak trochu smůlu. Nepamatuji se že by vyhrál partii poslední tři sezóny. Je to 2:3. Na  třetí šachovnici svádím boj s o 20 let starším Hofmanem Dietmarem. Je to jak přesýpací hodiny. V zahájení ůtočím a stojím lépe, ve střední hře se síly a tlak přesunuli na stranu soupeře. Pak se hodiny odrací a jdu do nelítostného ůtoku na  soupeřova krále. Hrozí mu mat na dva způsoby a kdyby se vyvlékl ztráta jezdce a dva středový pěšáci rozhodnou partii. Soupeř vzdal. 3.3. Ani Sliva Richard nestojí špatně.Má pěšce víc. Ovšem vidím že neví jak to vyhrát,partie končí remisou. 3,5:3,5. Bohužel vzápětí prohrává svou partii Patrik Bartoš,nenašel recept jak porazit pana Pekaře, který ve svých osmdesátých letech hraje pořád dobře a rychle. Prohráváme 3,5:4,5. Potřebovali bychom konečně vyhrát utkání. Myslím,že na to máme jen potřebujeme ještě trochu toho štěstíčka.

Kapitánka Františka Čechová


2:6   Spartak  D - Chlumec   A

Zdravím všechny příznivce šachu.Včera 2.12. jsme hráli na domácí půdě. Základní sestava byla oslabena o 2 hráče. Chlumec naopak nastopil kompletní. Před začátkem utkání jsme pomýšleli na nerozhodný výsledek. Nepovedlo se. Kluci hráli dobře a dlouho. V půl druhé se hrálo ještě 6 partií. Bohužel moje (kapitánky) proti M. Hauslerovi už ne.Vždy když hrajeme proti Chlumci hrajeme spolu.Ovšem Míla je vždy vítěz. Partie Martina Vlasáka proti Janu Pechkovi byla vedena v útočném stylu ovšem plně v režii Honzi Pechka. Přestože na Martina ůtočilo vše co bylo na šachovnici bojoval až do konce.Dnes už ale vím, že mu to Martin brzy vrátí. Prohráváme 0:2. Na poslední šachovnici svádí Michal Sliva boj s o hodně starším Štefanem Tóthem. Vede o pěšáka a potřebuje se dostat do koncovky. Tam hraje dobře a partii vyhrává. 1:2. Nahnuté už to máme na 2.a7.šachovnici. Dan Kolář proti letitému Zdeňkovi Mittelbachovi nemá svým, jak řekl Zdeněk po partii povrchním zahájením šanci na ůspěch. A Tomáš Zima a jeho chyba ho stála bod. V poslední době se hodně zlepšil,ale najednou udělá v partii chybu,která rozhodne. Viděla jsem už víc jeho partií,jednu jsem s ním i hrála.  Hraje líp a líp jen je potřeba to hrát na 100% do konce.Má na to.Bohužel prohráváme 1:4. Musím pochválit Vaška Palíka,Honzu Mikeše a Patrika Bartoše. Hráli dlouho a dobře. Vašek Palík na první šachovnici dokázal,když hraje pomalu nikdo ho neporazí.Remisoval s Vráťou Bezpalcem,na vlastní oči jsem několikrát viděla že má Vráťa co dělat aby partii ustál. Honza Mikeš sehrál nádhernou partii,kterou mohl i vyhrát. Hrál proti Vladimíru Soukalovi,který má elo o 438 vyšší než Honza. Honza měl o 1.20 lepší čas před první kontrolou. Zbývá 5 tahů a soupeř má 50 sekund. Je to moc napnuté. Honza začíná blicat. Beru ho od partie a vysvětluji ať zpomalí,že soupeř to stihne. Dal na mou radu a začal víc přemýšlet. Když hrají další hodinu Honza je už unavený chce nabídnout remis. Souhlasím, myslím že výsledek partie je spravedlivý.A na konec Patrik Bartoš hraje s Alešem Matouškem. Několikrát v partii nabízí remis a nechce nebo nechápe proč mu ji Aleš nebere. Patrik hrál dobře jen se musí ještě naučit ovládat své emoce při partii. Pak to bude dobré,řekla bych že se proti loňsku hodně zlepšil. Tak hlavně aby mu to vydrželo. Konečný stav 2:6. Tento výsledek nás odsouvá na poslední místo v tabulce. Věřím že nějaké to utkání jednou vyhrajeme a nebudeme úplně poslední!!!

Kapitánka Františka Čechová


5:3  To je výsledek Děčín A- Spartak D

Zdravím všechny příznivce šachu.Jestliže jsme si plánovali že jedeme do Děčína pro body, tak jsme se trochu zmílili. Opět nám chyběli hráči základní sestavy přesto jsme hráli do roztrhání těla. Děčín A měl na každé šachovnici elově a i věkově dost navrch. My jsme se ovšem nelekli. Bohužel po hodině byla rozhodnuta partie na 2.šachovnici. Prohrál V.Palík proti Straussovi. Nechal si dát vydle a bylo po partii. Má v Děčíně smůlu, v loňské soutěži mu jiný soupeř z Děčína chytil dámu.  Za pět minut na to mi Dan Kolář hlásí,že bude mít figuru navíc.Dobrá zpráva. Partii vyhrál.Dan naopak od Vaška v Děčíně vždy vyhrává. Na první šachovnici musím krotit Vaška Knížeho protože na soupeřův tah hned odpovídá a ani si to nepromyslí. Teprve když mu kopu do židle se uklidní a zpomaluje.Potom mi vysvětluje že to je varianta že nemůže udělat chybu!!! Partii ovšem prohrál. Na čtvrté šachovnici bojuji seč mohu. Soupeř mi napadá dva pěšáky najednou. O jednoho přícházím. V zápětí ztrácím druhého. Stále bojuji a vymýšlím na soupeře různé léčky. Soupeř hraje opatrně a rozvážně. Už se nedalo nic dělat partii vzdávám. Na 6.šachovnici hraje Martin Vlasák a je vidět že ví jak na soupeře. Hrál moc pěkně a soupeře přehrál na plné čáře.Partii vyhrál. Prohráváme 3:2. Nadějnou pozici má Michal Sliva. Ani jeho bratr Richard nestojí špatně. V jednu chvíli měli oba na hodinách stejný čas. Jsou to dvojčata tělěm i duší. Ovšem oba prohráli. Prohráváme 5:2. Jako už minulý zápas jako poslední hraje svou partii Tonda Krátký. Má dámu za střelce a věž. Partie je jasně vyhraná. Soupeř za nedlouho vzdává. Zápas byl pěkný,ale odvážíme si porážku 5:3. Nedá se nic dělat. Jen doufat,že za 14.dní budeme proti Chlumci u nás hrát všichni a že uhrajeme konečně nějaké body,které už potřebujeme. Držte nám palce.

Kapitánka Františka Čechová


3,5:4,5

Takový je výsledek Šk Spartak D proti Šk Spartaku C. Moc nechybělo a C družstvo na to mohlo být i hůře. První partii vyhrál talentovaný Honza Mikeš proti Láďovi Carbochovi,  nezbylo mu nic než nevěřícně kroutit hlavou a poblahopřát soupeři za výborný výkon. Líbil se mi i výrok Lucky Batelkové, že si myslí že by Honza měl hrát na vyšší šachovnici. Druhou partii bych přirovnala k písečné bouři, která probíhala na 8.šachovnici. Michal Sliva proti Kubovi Kumžákovi. Může mluvit o štěstí že se vítr obrátil příznivě k Michalovi,byl totálně prohraný. Útok jakým se rozjel Kuba jsem v jeho partiích ještě neviděla. Pak se nějak zamotal a strácel co mohl. Michal to ustál a vedli jsme 2:0. Na prvních 4.šachovnicích jsme měli moc silné soupeře. Kluci bojovali jako lvi. Ovšem remis dobrým výkonem vybojoval pouze Patrik Bartoš. Kapitánce se v partii proti Karlovi Edererovi vůbec ale vůbec nedařilo. Hrála jsem od začátku špatně.Svůj špatný výkon nechci nějak omlouvat,ale je to i tím,že jsem byla od 5.30 v práci.Nehraje se potom dvakrát dobře. Vedeme 2,5:1,5 už nejmíň hodinu se stav nezměnil. V C družstvu začíná propukat nervozita. Tomáš Zima hraje dobře proti Honzovi Drahému kterého nepoznávám. Je nervózní a vyplašený. Přes půl hodiny přemýšlí jestli jít do remisi s Tomášem kterého kdysi trénoval a znal. Co udělají s dobrým hráčem 2 roky, kdy šachy ani neviděl. To jste se mohli přijít podívat. To by bylo na román.Partie skončila remisou(myslím že si J.Drahý oddechl). Remisou končí už zmiňovaná partie Patrika Bartoše s Bedřichem Machálkem-dobrý výkon. Stále vedeme 3:2. I když nejtěžší partie se ještě hrají je jasné že mladí hráči se nemají za co stydět. Na první šachovnici probíhá nelítostný boj mezi Vaškem a Vaškem. Za nás hraje V.Palík proti V. Kupšovskému. Pěkná partie,přesto V.Palík nakonec vzdává. Na druhé šachovnici hraje Dan Kolář proti o dost zkušenějšímu Petru Němcovi. Partii také vzdává. Poprvé se obrací skóre. Prohráváme 4:3. Ještě dlouho bojuje náš nováček Tonda Krátký proti Lucii Batelkové.Partie byla od začátku vyrovnaná a myslím,že po právu skončila remísou. A je dobojováno. Prohráváme v nádherném utkání 3,5:4,5. Kdo se nebyl podívat přišel o hodně.Doufám,že bojovnost D družsta vydrží celou soutěž. Myslím,že už jen pár let a ať se všichni soupeři před našemi dorůstajícími hráči třesou. Díky všem za předvedené výkony. Za 14.dní jedeme do Děčína hrát proti jejich A družstvu.

Kapitánka Františka Čechová


SEZÓNA ZAČÍNÁ

Pěkný den všem příznivcům šachové hry. Začíná nám další maratón šachového bojování. Letos nastoupí naše družstvo D v nové sestavě, posílené mladšími pozitivně naladěnými šachisty. Boj začne v neděli 4.11.07 . Hrajeme na Spartaku s naším C družstvem od 10.00. Všechny srdečně zvu aby se přišli podívat jak se hrají šachy a zárověň aby nás trochu podpořili.

S pozdravem kapitánka Františka Čechová 2006-2007


Poslední kolo

Už dlouho jsem necítila takový dobrý pocit při odjezdu na zápas jako v neděli ráno. Byli jsme v plném počtu. Jeli jsme do Libouchce rozhodnuti vyhrát. Hrálo se od 9.00.  Autobus tam přijíždí v 8.45. Co dělat hodinu? Takže s posunem času jsme vlastně začali hrát v 8.00. Nic příjemného pro nás ale ani pro soupeře. Zápas se rozběhl slibně. Boj byl dlouho vyrovnán. Protože jsme byli oslabeni o dva hráče nastoupili náhradníci Michal a Richard Slivovi. První prohrál Ríša. Za nás ovšem krásnou hrou vyrovnal Tomáš Hejduk. Nenechal se zlákat soupeřovou nabídkou k remise a po pár tazích hrozí matem. Je vyrovnáno 1:1. Na ostatních šachovnicích se tvrdě bojuje. Dan Kolář na páté má vyhráno. Dva pěšci navíc,soupeřův jezdec je ve vazbě.To přesně Danovi sedí. Hraje se dál. Patrik přichází s tím že soupeř mu nabídl remis,vstávám od partie a hodnotím jeho pozici.Remis jako vyšitá,ani jeden nemohou nic dělat. Vše je zablokováno pěšci. Figury se nemají kam hnout.Souhlasím s remísou. Na první šachovnici se Petrovi Hrnčířovi začíná soupeř dostávat na kobylku. Jeho postavení mu dovoluje útočit takovým způsobem,že Petr nemá šanci. Prohráváme 2,5:1,5. Vašek Palík se mě ptá jestli může nabídnout remis. Vzhledem k tomu,že sedím hned vedle jeho partie a po očku ji od začátku sleduji říkám ano. Vyrovnaná pozice,přesto že Vašek stál ve střední hře trochu lépe.V zápětí vzdává soupeř Dana. Já hraji se svým soupeřem o 340 elo vyšším rovnou hru od samého začátku.Mám pocit že má ze mě strach. Dostává se do časové tísně. Ve velmi složité a nepřehledné hře nabízí v časové tísni remis. Po dalším přemýšlení a počítání přijímám. Jako poslední prohrává Michal Sliva. Měl o pěšce míň,ale držel se. Utkání bylo ůplně jiné než ty dvě předešlé. Kluci bojovali naplno. Na vítězství to nestačilo.Prohráli jsme 4,5:3,5. Ovšem pocit z utkání byl o mnoho lepší než z těch předhozích. Sezóna skončila. V soutěži s největší pravděpodobností naše družstvo zůstává. To byl hlavní cíl.  Všem děkuji za výdrž. A pořádně si odpočiňte. Těším se na další spolupráci za půl roku.

Kapitánka Františka Čechová


14-9=5

Takhle jednoduché to je v matematice. Ovšem když v zápase nastoupí 5 hráčů místo 8, nedá se s tím nic dělat. Ze soupisky Spartaku D, která má 14 hráčů, mohlo v nedělním zápase nastoupit pouze 5 hráčů. Nemám ani chuť psát podrobnosti.

Hráli jsme proti Chlumci. Během hodiny prohráli P. Hrnčíř a T. Hejduk. To, co se před lety léta učili, během pár měsíců jakoby vůbec nevěděli a zapoměli. Partie P. Bartoše vypadají pořád stejně, jen tentokrát ji nevyhrál. Náhradník M. Bažant stál od začátku lépe, měl o hodinu lepší čas. Pak jsem přišla k partii, kdy měl o figuru méně. A po chvíli partii vzdával. Nevím, snad pod tlakem okolí se Michalovi nehrálo dobře. V šachách nejde jen o boj na šachovnici, ale o to jak si hráč poradí s okolními vlivy. A s tím se musí Michal poprat, aby začal vyhrávat vyhrané partie. A na konec já. Také se mi za této situace nehrálo dvakrát dobře, ale to je už úděl kapitánů. Myslím, že jsem se držela. Ovšem pak se do mě Míla Hausler pustil a krásnou kombinací mi hrozil mat. Partii jsem vzdala. Ve 12.40 bylo po utkání. Jelikož na páté šachovnici nikdo nehrál, utkání skončilo 0:7.

Za 14. dní hrajeme poslední utkání v Libouchci. Doufám, že tento zápas bude úplně jiný.

Kapitánka Františka Čechová


Další kolo za námi.

V neděli 25.2.07 jsme hráli s těžkým soupeřem. Hrálo se na půdě České Kamenice. O to to pro nás bylo těžší utkání. Kapitánka se nemohla uvolnit z práce a tak dorostenci si museli i sami poradit s cestováním do Kamenice. To zvládli dobře. Výsledek utkání už byl horší. Podle zástupce kapitánky Tomáše Hejduka se všichni snažili. Přivezli si půl bodu, získal ho Patrik Bartoš. Ostatní prohráli. Tak nám držte palce do příštích bojů. A já všem přeju trochu toho štěstí.

Kapitánka Františka Čechová


Zdravím všechny příznivce šachové hry.

 

Když se nedaří, tak se nedaří. V neděli 11.2.07 jsme hráli 6. kolo naší soutěže KPII. Začalo to slibně. Po půl hodině hry získal Vašek Palík figuru. Dan Kolář za chvíli získával Dámu. Ovšem soupeři se nechtěli tak lehce vzdát. Po delším sledování obou partií jsem pochopila proč. Dan málem musel dámu vrátit, ještě že tam byli dva vynucené šachy a dáma Danovi zůstala. Vašek si tentokrát zvolil špatný plán, a přestože jsem mu řekla, že potřebuji, aby partii vyhrál, vrátil figuru v domění, že prosadí pěšce. Nepovedlo se, bojoval už jen o remis, nepovedlo se, partii prohrál.

Tím se spustila lavina proher. Michal Bažant zahájil tak, že měl 3 lehké figury soupeře za svou dámu a pěšáka. Snažil se, ale tato materiální nerovnost je těžká i pro zdatnější hráče. Partii prohrál. Další, kdo prohrál, byl Michal Artazov, neměl prostě šanci. Karel Marschner uhrál remis.

V jednu chvíli to vypadalo, že bychom mohli aspoň remisovat. Bohužel nevyšlo to, i když jsme ještě dlouho na prvních třech šachovnicích bojovali. Vašek Kníže nabídl remis, soupeř po zkontrolování výsledku a pozic jeho spoluhráčů přijal. Tomáš Hejduk partii vzdal: kde jsou jeho body z loňské soutěže?

Nakonec i já jsem musela partii vzdát. Hrála jsem 5 hodin. Ovšem byla jsem s průběhem své partie spokojena. Dlouho to byla remízová pozice, soupeř byl velmi opatrný a nesmělý: nadarmo se nejmenoval Beránek. Ovšem elo měl o 400 vyšší. Musím přiznat, že se mi hraje s takovými hráči dobře, ale nedokážu je porazit. Takže výsledek nic moc. Prohráli jsme se Slávií SČE Děčín 2:6.

Kapitánka Františka Čechová

Krásný den všem!

 Včera 14.1.07 se nám moc nedařilo. Měli jsme velmi silného soupeře,prvního v tabulce: Olšinky  A. Bylo třeba zvolit taktiku, jak na soupeře. Před utkáním proběhla krátká porada.Všichni se snažili dodržovat pokyny kapitánky. Vedli jsme si dobře,na pěti šachovnicích jsme měli dokonce dlouho navrh.Škoda, že na 1. šachovnici, kde hrál Vašek Kníže si nevšiml, že může Bedřichu Machálkovi sebrat jednotahově figuru.Tomášovi se partie nepovedla, ale bojoval až do konce. Já jsem hrála s Václavem Turečkem, zahájení měl lepší, střední hra byla zcela v mé režii. Bylo to i tím, že zahrál pár nepřesných tahů a nehráli mu 4 figury. Nedokázala jsem spočítat vyhrávající kombinaci, a obětovala jsem střelce za jiného pěšce, než za kterého měl být obětován. Po dlouhém, ale nádherném boji jsem partii prohrála. Věřím tomu, že se Vašek nikdy tak hrozně u partie nezapotil jako u té naší. Na 4.šachovnici hrál Vašek Palík proti Radku Hlavatému; hráli tak rychle, že blicka je proti tomu pomalá partie. Vašek chytrou výměnou získal figuru a výhra bylo jeho. Podle mě jeho soupeř od začátku nebojoval. Na 5. šachovnici se odehrával rovnocenný boj, přestože v jednu chvíli měl Dan Kolář pěšce míň, remis. Na 6. šachovnici náš hráč ještě v 10.00 spal. Musela jsem ho telefonem budit. Ovšem dorazil tak rychle, jako kdyby letěl letadlem. Což do teď není jasné, jak to udělal. Ovšem partii prohrál. Na 7. šachovnici probíhal boj mezi Patrikem Bartošem a Václavem Vodehnalem. Řekla bych, že Patrik má víc štěstí než rozumu. Partii nakonec vyhrál. Má zatím jako jediný 100 procent. Má 4 body ze 4. Ovšem způsob, jakým hraje, je zajímavý.  Zatím mu to vychází a to je pro družstvo důležité. Do budoucna se ovšem jeho styl bude muset změnit. A na 8. šachovnici nastoupil Michal Bažant.Od začátku stál lépe.Ve střední hře měl o pěcha víc. Boj byl těžký a trval dlouho. Dokážu si představit, jak chtěl Michal vyhrát a opravdu se snažil,ale nevyšlo to. Když sleduji jeho partie,hraje lépe a lépe. Míň se mu daří dotáhnout to do vítězného konce. K tomu má už jen krůček. Chce to hodně hrát a vydržet. Všichni jsme si tím prošli. Abych to shrnula; Olšinky měli velké štěstí (VELKÉ). že toto utkání neprohráli. Stáli u nich všichni svatí. Jinak si to nedovedu vysvětlit, ale samozřejmě i to ke sportu patří. Takže prohra 2,5:5,5 nás odsunula na 8. místo v tabulce. Ovšem my budeme bojovat až do konce.

Kapitánka Františka Čechová


Spartak D oslaben o tři hráče základní sestavy, zbytek družstva nemocen.

 

            Loko A       4,5          :         3,5 Spartak D
 

  Kapoun Pavel 1807        1K      :        0  Kníže Václav 1876                        

  Ladra Antonín 1791        1K      :        0 Hrnčíř Petr     1667

  Laban Vladimír 1726       0,5     :     0,5 Hejduk T.      1678

 Novák Petr      1672         0        :        1 Čechová F.   1513

 Skiba Michal    1674         0,5     :     0,5 Palík Václav  1629

 Růžička B.      1649          0,5     :     0,5 Marschner K. 1521

 Rážek Jiří       1452          0        :       1 Bartoš Patrik 1526

 Brýda Martin   1613          1        :       0 Artazov Michal   -

 

 Přeju všem veselé vánoce a lepší Nový rok.

Kapitánka Františka Čechová

Zdravím všechny šachové příznivce.Dnes se hrálo další v pořadí již 3.kolo.Potřebovali jsme už konečně udělat nějaké body.Bohužel jsme nastupovali oslabeni.V sobotu večer zavolal Dan Kolář že mu není dobře.První náhradnik je Michal Bažant.Bohužel Michalovi je také špatně.Další pokus,volám mamince kluků Slivovím.Bohužel dvojčata jsou oba nastydlí.S maminkou jsme se dohodly,že nebudeme riskovat jejich zdraví,i když kluci chtěli hrát oba dva,což velmi oceňuji.Jelikož na další dva náhradníky nemám dodnes žádné spojení ani je vlastně neznám(co nejdříve napravím), rozhodla jsem se zavolat poslednímu náhradníkovi,kterým byl Michal Artazov.Věděla jsem,že hrál v pátek a byl ůplně zdráv.Moje poslední možnost a šance.Jak se říká všechno zlé je pro něco bobré.Tím myslím,že zbytek D družstva nemohl nastoupit.Dostal mou důvěru a nezklamal.Před partií jsem mu dala pár rad a pokynů jak bych si to asi představovala.Hrál dobře a soupeře porazil.Potom jsem si prošla jednotlivé šachovnice abych se podívala jak si stojíme.Vašek Kníže na 1.šachovnici má figuru za dva pěšce a získává třetího.Sám tvrdí že je za vodou.Vašek Palík má lepší pozici,beru si ho stranou a připomínám mu aby hrál pomalu a v klidu,a tlačím na něj že chci od něho bod.Souhlasí a sedá k partii rozhodnut zvítězit.Patrik Bartoš mi hlásí,že jeho soupeřka:naše bývalá hráčka Ivana Kubánková hraje dobře.Karel Marschner má těžkou pozici a ještě si to komplikuje špatnou výměnou.Petr Hrnčíř stojí na remis.Tomáš Hejduk se potí a zdá se, že to není podle jeho představ.Já mám rovnou pizici a snažím se ůtočit.Zároveň sleduji a hlídám jak si vedou spoluhráči.Jako druhý vyhrál Vašek Palík,chvíli po něm vyhrává Patrik Bartoš.Vedeme 3:0.Dochází na lámání chleba.Vašek Kníže přehlíží šach a došlo k obratu partie.Soupeř má dámu proti věži.Nevím jak k tomu došlo,přišla jsem k partii ve chvíli kdy už mohl Vašek pouze vzdát.Tomáš Hejduk si pro změnu nechal napadnout pěšcem dámu a střelce,další bezvýchodná situace.Karel se snaží o opakování pozice.Dohodli jsme se že v jeho pozici je to jediná možnost.Bohužel soupeř na to nepřistupuje.Tomáš Hejduk vzdává.Vašek bojuje ale už mu to není nic platné.Také po chvíli vzdává.Petr Hrnčíř po dohodě remisuje.Vedeme 3,5:2,5.Hrají se dvě rozhodující partie.Karel už to má nahnutý,ale bojuje.Pomáhá mi, zatím nemám pocit,že to záleží na mě jaký bude výsledek.Ve 14.hodin prohrává partii.Soupeři srovnali na 3,5:3,5.Na 4.šachovnici jde do tuhého.Oba hráči mají časovku.Oba stihli.Hraje se dál.Začínám si věřit,že partii vyhraji.Soupeř ztrácí pěšce nemůže dobrat,hrozí mu mat.Obětuje kvalitu,kterou nepřijímám a tlačím bílého krále do pozice ze které není východisko.Soupeř ještě vzdoruje a 15.00 dostává mat.Všichni co v sále přihlíželi se shodli,že partie byla moc pěkná.Po pětihodinovém boji jsme vyhráli utkání.Všem děkuji a doufám že si dobře zahráli.

Františka Čechová-kapitánka D-družstva

Vážení čtenáři, dnes naše družstvo "D" bojovalo v Děčíně s "C" družstvem. Moc se nám nedařilo. Po půl hodině prohrál Vašek Palík, dovolil soupeři, aby mu chytil dámu. Prohrál V.Kníže, F.Čechová, M.Bažant. Remisoval T.Hejduk, vyhráli P.Hrnčíř, D.Kolář a P.Bartoš. Všichni se moc snažili ale bohužel dnes to na soupeře nestačilo.

19.11.2006, S Pozdravem Kapitánka D-družstva Františka Čechová


   Zdravím všechny příznivce šachu. Dnes se na Spartaku odehrálo derby mezi "D" družstvem a "C". Věkově mladší družstvo sice prohrálo, ale za pár let to bude myslím jinak. Pěknou partii sehrál na první šachovnici Václav Kníže, vyhrál nad panem Kupšovským. Vašek Palík měl lepší pozici (řekl to sám Karel Ederer) partie skončila remisou, remisoval Tomáš Hejduk s Petrem Němcem a Daniel Kolář porazil v pěšcovce Petra Weisse. Jelikož se nemohla zůčastnit z důvodu neuvolnění zaměstnavatele z práce kapitánka D a Patrik Bartoš se omluvil že je nemocný, museli nastoupit náhradníci Sliva Richard a Bažant Michal. Oba se snažili, ale bohužel prohráli. Dorazila jsem na Spartak zrovna když to bylo nejzajímavější. Hráli se čtyři partie, takže jsem už jenom mohla zapsat výsledky. "D" prohrálo těsně 3:5 s "C". Myslím,že se všichni snažili, bohužel vyhrát může jenom jeden. Tak snad příště.

5.11.2006, Kapitánka D-družstva Františka Čechová