Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Odkazy - Šachové tábory - Ročník 2017

40 let pořádání táborů naším klubem 1978-2018

41. sportovně-šachový tábor Doksy - Termit 2018 
      30.6. - 12.7. (pá - st)

 Propozice 

Fotoreportáže z předchozích ročníků v Doksech např.:

 39. ZDE  a 38. ZDE

 

 

 

 

 

 

Pořádání táborů naším klubem od roku 1978

40. sportovně-šachový tábor Doksy - Termit 2017 
          30.6. - 12.7. (pá - st)
Dlouhodobá předpověď počasí   Okamžitá, po hodinách

Deník den po dni - níže 

fotky - 10 serií do ponděl plus středa 2 série (1. vyhodnocení s medailemi. 2. týmy, celková i vedoucích  - NOVÉ 18.h.st (z úterních šachů a grilovačky doplníme o víkendu do 17.7.) 
Fotky zatím jen přes facebook, budou uloženy 17.7. i jinam.

šachové skupiny
1. skupina pilně trénuje (4 hoď dopoledne), bez turnaje (modelové partie z tréninku)
(Gusta Brejník Štěpán Dolanský, Tomáš Sichrovský, Filip Dolanský, Martin Říha, Kryštof Hofman)  
2. skupina  - trénink 2 h, plus turnaj 2 h. s rozbory každé doledne.
3. skupina - trénink 2 h, plus turnaj 2 h. s rozbory každé dopoledne.
 4. skupina - kombinace šachových partií a tréninku úměrně k věku
(doplníme tabulku o víkendu do 17.7.)

Celotáborový rapid turnaj    

celotáborová olympiáda týmů  doplníme do 17.7. (přehled výsledků na lištách exelu)

středa 13. den - odjezd za dalšími prázdninovými zážitky

Psáno po příjezdu: Někteří po zabalení stihli přehazku na pískových hřištích, beachvolejbal či fotbálek.
Následovalo focení týmů, vedoucích, i celého tábora. Po obědě vyhodnocení, 12 sad medailí, 6 sad za olmypiádu týmů, 6 sad za šachy jednotlivců. 
 
Část dětí v místě předána rodičům, kteří přijeli auty. Autobus kvůli zúžení ulice při opravě hráze, kudy neprojel, měl zpoždění na cestě do areálu. Rodiče sms informovány (i ti, jejichž dítě nemělo sebou mobil), že o 30 minut později příjezd. Předání dětí v Ústí rodičům s přáním dalších prázdninových zážitků 

----- 

Psáno ráno: Po snídani, balení, kdo bude mít, pomůže s klubovým materiálem. Pokud hotovo, tak volné sportování do 12.h. Focení týmů s vlajkamii i všech. Po obědě:

13:30-14:00 - vyhodnocení - medaile, diplomy
14:00-14:30 - předání táborníků rodičům v místě
14:30-15:00 nakládání do busiu
15:00 odjezd busu do Ústí
16:00-16:20 příjezd Ústí nL W.Chrurchilla za poštou (do místa příjezdu)
U busu se vrací zdravotní dokumentace rodičům
 

úterý 12. den - Dohrání rapid turnaje, kulturní soutěž, závěrečné štafety, grilovačka a táborák s kytarou.

Předposlední den jsme za deště dohráli rapid turnaj, poté měli táborníci volitelný šachový i jiný program. Odpoledne ukázali týmy nacvičené kulturní vystoupení ''táborníci mají talent''. Poté závěrečné štafety olympiády: Běh kratší okruh 500 m, prolézačky, slalom s míčem, paměť šachové pozice a telef čísla a poslední pátý úsek kolem pole 1,2 km (pokud v předchozím úseku s pamětí měl tým chybu, přidával se běžci ještě navíc menší okruh).

A pak se šlo na grilování kuřecího, vepřového se zeleninou. Každý měl více kousků. Někteří pak ještě stihli fotbálek a před devátou večerní se zapálil táborák. Druhá večeře opečení buřtů, písničky s kytarou a stezka odvahy pro mladší, kterou připravili dorostenci. 

pondělí 11.den - Výlet na zříceninu, Splavy, plavání v Mácháči a parník

Pondělí byl den výletu, počasí nejisté, ale maximálně mělo někdy sprchnout, vybavení mají táborníci sebou. Na snídani nafasujeme balíčky se řízky, každý hodně šťávy, Pavel Chrz nese potraviny zbylé z bojovky, výletníci budou mít větší hlad a do Splavů nebude kde co koupit. Autobus nás v 9.h. veze do Vrchovan, nad kterými na zřícenině Bernštejn máme domluvenu prohlídku (potřeba na danný termín domluvit předem). Velmi stmý výstup vezme pár prvních sil. Správce hradu má historii již 60 let jako koníček, povídal by do večera, tak se po celkem dlouhém výkladu musíme omluvit, že nás čekají další štace. Ještě nám ukáže krásný výhled z věže - Bukovka, Mělník, Mácháč, Bezděz, atd.

Po poledni pokračujeme v cestě pěšky do Splavů, přestávky na jídlo, potraviny navíc táborníci beze zbytku sní, ulehčili mi batoh :). 15 minut slejváček, ale hned pak slunce, teplo. Navíc táborníci připraveni s nepromokavkami či pláštěnkami. Na začátku Splavů plánovaně čeká autem Roman Burda s mnoha litry šťávy na doplnění a také plavkami, ručníky, kdo si k němu ráno dal.

 Ve Starých Splavech 40 minut na koupání zájemců nebo návštěvu stánků. Parníkem za teplého počasí pak plujeme do Doks a pak ještě 2,5 km do tábora, celkem jsme ušli 14 km převážně v kopcovitém terénu.

Večer volný program, většina chce po večeři na domluvenou vodní bitvu s táborem Vodochodů (balónky naplněné vodou), povede se, pak někteří jdou do bazénu.

Slavíme narozeniny Jany Jírkové, naší starostlivé zdravotnice. 

neděle 10. den - bojovka, zlatý hřeb programu našich táborů 

Zkušemí táborníci si nedokáží náš tábor bez bojovky představit. Ráno v 7.hodin probuzeni kapitáni, aby své týmy seřadili co nejrychleji venku, min. dva členové tgýmu musí plavky, ručník. Náš bazén a rybník kousek dál již z minulých bojovek znají, tak se běží do Poslova Mlýna, kde předtím vedoucí v rybníce umístí 6 petflašek s úkoly. S areálem vyjdnáno v předstihu, že nebudeme tak brzy ráno jejich rekreanty omezovat v koupání. Nečekané bylo nutné jednání Emila Vlasáka s labuťákem, aby nestál na stráži a odplul za rodinkou, povedlo se. Týmy doběhnou po cca 1 km na pláž, vzduch slušných 19°C, voda teplejší. 6 odvážných plave pro petflašku a pak týmy řeší 2 úkoly, šachovou a logickou úlohu. 2 ze 4 v čase 45 minut od probuzení nesplní a tak musí u nás v bazenku sbírat mince záměrně ponechané prfo tyto účely ze včerejší štafety. Splnily.

Po snídani stěhování týmů na pokoje, klubovny - stanoviště. A v 10. hodin dostávají těžší úkoly šachové a logické dle času raní části. Po vyřešení 2 mapy s kontrolami, kde opíší  indicie. Pro tuto číst se mohou rozdělit na 2 skupinky, běžet musí však všichni. Z indicií hledají místo a na něm číselný kód, pak ho vynásobit 74. Není to lehké, ale zvládnou to, výsledek je dovede k SPZ auta Romana Burdy. V kufru auta naleznou 10 obrázků, 2.-10., zpřeházeně vědí a od 1. obr. vyrazit na cestu k pokladu, nevědouce kam, který je ten 10. obrázek. Bylo to hodně těžké, díky zpřeházení, týmy proto trošku bloudily, ale nikdo nevzdával, přesto všechny týmy Králův stolec necelé 2 km vzdálen naleznou a poslední otázka, odpověď mají poslat sms byla, kdo si místo oblíbil. To je na ceduli dle jednoho z obrázků po cestě. Výsledkem je Karel IV.

Náročnou bojovku vyhrál tým Pavla Kováře před týmem Jirky Jírka. 3. místo uděleno týmům Martina Poláka a Wilíka Postránského a bojovku úspěšně dokončily týmy Gusty Brejníka a Štěpána Dolanského. Obvykle v těžké soutěži ne všechny týmy do cíle u nás dojdou, letos ano.  Úspěch pro všechny. Čas dokončení 15:58 - 16:05

 Odměnou je pinnik v trávě s melouny, broskvemi, hr. vínem, colou, sladkým i slaným pečivem.

Jinak jídlo jsme si zajišťovali přes den sami, týmy měli hodně sýrů, salámu, pečiva, banánů, jablek i sladkého. Místo dnešníhooběda od areálu nás ještě čeká dvojnásobná večeře na závěr ve stylu grillování.

Před večeří koupání v bazénku přišlo vhod po náročném výkonu.

Večer diskotéka s aerobičkami, které se loučí, kdo nechtěl hrál stolní hry na veradně jídelny, někteří si opět nemohli odpustit florbálek.  

sobota 9. den - s táborem Vodochodů florbalová výhra i v mladších žácích 

Dopolední pravidelný šach. trénink skončen o 40 minut dříve a tak v 12 h před obědem zájemci jdou buď do Doks nebo většina do bazénu. Po náročném týdnu před nedělní bojovkou klidný odpolední program horkého odpoledne. Týmy v lese ladí kulturní představení, soutěží ve fotografii (fotka týmu a přírodního úkazu) i píší příběh do soutěže. Pak opět bazén před večeří a do olympiády krátká plavecká soutěž týmů. Protože bazen není velký, tak kromě přeplavání tam/zpět se 2. a 4. člen štafety se musí ještě potopit pro minci.

Večer konečně vyjde zápas v Vodochody ve florbale ročníků 2006 a mladší. Naši vítězí 5:1 (1:0, 3:1, 1:0). Prostřídá se 9 hráčů, chytá skvěle Kája Bureš. O branky se podělí 5 mladých našich florbalistů.

A jde se včas spát před raním vstáváním na bojovku, jejíž den však není táborníkům prozrazen.  

pátek 8.den - volitelný program a rapid jednotl. do olympiády týmů

Ve čtvrtek jsme poděkovali Lukášovi Vlasákovi za předávání šachových zkušeností, který se plánovaně rozloučil. Stejně tak plánovaně odjíždí 3 sourozenci Hujovi - do zahraničí a v pátek ráno byl plánován odjezd nejmlašího Tomáška Krska, který si chtěl v 6 letech vyzkoušet jeden týden. Tito 4 táborníci se pokusí příště na celý pobyt. Tak nyní je 36 mladých táborníků.

Po dopoledním pravidelném šach. tréninku jsme na odpoledne vyhlásili volitelný program. A tak táborníci hráli: Beach volejbal či přehazku na krásných pískových hřištích; Nebo se jen zahrabávali do písku :). Další si neodpustili florbal, někteří šli na tenis a zbylí hráli ve stínu verandy jídelny šachy či karetní hry. V druhé části odpoledne většina využila místního bazénu. Vše v jednom místě našeho nádherného areálu.

Po večeři začal celotáborový rapid turnaj, hrají úplně všichni. 4 ze 7 kol odehrány. Výsledky se sečtou do olympiády týmů. Dle předpovědi předtím sprchlo a tak na večerní zápas mladších žáků s vedlejším táborem hřiště opět nezpůsobilé, kvůli kluzkému povrchu. Ale v sobotu večer to už určitě vyjde.  

 čtvrtek 7.den - orienťák a táborák - buřty i písničky

 Dopoledne se trénuje i hrají šachové turnaje. Trenér Lukáš Vlasák se po týdnu plánovaně rozloučí. Během hodiny shrne první skupině nejpodstatnější, poté se věnuje v tréninku nejlepšímu ze žáků Gustovi. Se zbylými pěti z první skupiny sehraje Pavel Chrz simultánku na čas (45 min+30vt/t), skončilo 3:2. Žáci se snaží a své partie vyhrají Kryštov Hofman a ve velmi hezké partii Tomáš Sichrovský, který se ubrání, že králem uteče na soupeřovu polovinu, kde soupeř nemá šach a Tomáš připraví nekrytelné hrozby.

Jirka Jírek, Wilík, Pavel Kovář, Vojta Limr, navštíví tábor v Maxově, kde se zúčastní otrevřeného turnaje. Jirka, který šachy už několik let nehraje, zde zvítězí a přiveze pohár.

Odpoledne se jde na orienťák, bodovací závod dle mapy. Jedná se o systém, který se někdy pro zpestření používá i v oficiálních závodech orienťáku. Z místa startu (a zároveň cíle) závodníci běží po nakreslených kontrolách v libovolném pořadí s cílem najít jich co nejvíce (nemusí ani v čase nejde všechny). Každá kontrola dle obtížnosti a vzdálenosti má jinou bodovou hodnotu, vše musí stihnout ve śtanoveném čase (za každou načatou minutu po čas. limitu při návratu je vysoká penalizace). Před startem možno si naplánovat taktiku - delší čas je na přípravu nad mapou. My jsme zadali každému týmu, aby se rozdělil na dvě skupinky, které poběží. Samozřejmě společné kontroly obou skupinek se počítaly jen jednou. bylo to tedy o taktice před startem ještě více. 75 minut byl časový limit a mínus pět bodů za každou načatou minutu přes limit.

 Nikdo se neztratil, všichni zdárně doběhli a našli nad naše očekávání počet kontrol/bodů. Mapa je na samostatné fotce v souborech.

  Včera starší natahali dříví, dnes po večeři (chutný kuřecí plátek) se zapálil táborák. ten zapalují tradičně nejmladší nováčci pod dohledem nejzkušenějších táborníků (foto v souboru fotek). Pak byla druhá večeře, na výběr špekáčky nebo Liberečáky (kolik kdo chtěl), 2 druhy hořčice, kečup i křen. A šlo se na písničky, kytaristou je také tradičně Emil Vlasák, mnozí se přidali. Emil Vlasák složil i vlastní ke 40. ročníku tábora. Někteří pak i sami aktivně zpívali písničky, text z inetu na mobilu a jede se :) Z menších nejvíce Honzík Křelina a ze starších Pavel Kovář s Jirkou Jírkem. Nálada parádní, mladší dříve, nejstarší po půlnoci zhasínali oheň.  

středa 6.den

Po včerejší zápase ve florbale vyzval tábor Vodochody Teplice na zápas mladších žáků roč. 2006-2010, který se odehraje dnes večer. A tak v 7:15 jdou pro změnu včerejška trénovat zájemci z těchto ročníků. Po snídani v 8.h. pokračuje v 8:45 pravidelný šach. program. Odpoledne orientační bodovací běh, kdy se každý tým rozdělí na dvě skupinky. (6:30 pch)    

Plány nám trošku jiné vlivy změní 

Máme připraven bodovací závod s mapou po našich kontrolách s využitím zdejších kontrol pevných, stálých, který zde je již pár let instalován. Při kontrole však nalézáme od vadalů úmyslně ulámané značení trvale instalovaných kontrol, to člověk nepochopí, jak to někdo může udělat. Musíme zkontrolavat tedy všechny pevné kontroly, abychom řekli týmům, kde označení chybí a co mají příslušných plíček napsat. Prostě, aby se nepokazila snaha, soutěž.

Zabere nám to odpoledne, tak operativně přesouváme orienťák a hraje se seminfinále a finále fotbalu a florbalu. Po večeři je v plánu zápas mladších s vedlejším táborem, ovšem sprchne a na tomto florbalovém hřišti jde hrát jen když je úplně sucho, jinak hrozí nebezpečné uklouznutí. Tak jen táborníci potrénují statické střílení na brankáře a zápas bude další dny.

Další tábornice/íci ze včerejška dokončí uměleckou soutěž v kreslení, některé šachové obrázky jsou fakt moc hezké. A také soutěž ve vystřihování obrazců.

  Poté hrají vybraní táborníci bleskový turnaj s trenéry (včetně zdravotnice :) ), sedm na sedm. Trenéři s hendikepem 2 min + 2vt/t proti 4 min + 2vt/t táborníků. Trenéři vyhrají 33:23. 

úterý 5.den - vítězství 4:2 ve florbale nad táborem Vodochodů 

foto 5.dne - přes fcb

Dnes večer čeká naše táborníky tradiční zápas ve florbale proti táboru Vodochodů. 16, kteří mají zájem nastoupit dnes nebo v odvetě, v rámci rozcvičky poctivě trénovalo na zápasy, vybereme 5+1 se střídajícími náhradníky. Ostatní si uklidili pokoje a šlo se na snídani. Snídaně, švédské stoly, kvalitní (jako celé stravování zde), teplá část snídaně na střídačku míchaná vajíčka nebo párky. 

Probíhá pravidelný dopolední šachový program 8:45-12:40, tréninky plus turnaje po skupinách. Z nejmladších odvážlivci po dřívějším skončení tréninku šli do bazéenu, na chvilku, bazém čistý, voda stále čerstvá, napuštěna v pátek, venku 23°C, voda trošku méně.

  Odpoledne se sehrají do olympiády týmů zápasy ve skupinách florbalu a fotbalu. 3členné skupiny, v každé ze dvou disciplín postoupila první dvě družstva do semifinále, poslední budou hrát o 5.-6. místo. Zítra výsledky.

Po 17.hodině odpočinek a pak před večeří zájemci okusili bazén.  

 

Večer přichází tradiční velký zápas s táborem Vodochody Teplice (5+1 se střídáním).(Ostatní fandí z verandy jídelny, kde mají i soutěž v kreslení, skládání papírových obrázců). Poslední dva roky naši prohrávali, předtím vyhrávali. Dnes naši vyhráli 4.2 (3:0, 0:1, 1:0). Při věku do 17 let na obou stranách skore otevřela dvěma góly Verča Hujová (10 let), na tři nula dal Tomáš Sichrovský, v poslední třetině na 4:2 Dominik Adam. Výborně chytal Matěj Tomášek. Skvěle dále hráli Pavel Kovář, Gusta Brejník, Wilík Postránský, Petr Bánok, Lukáš Huja. Koučoval Pavel Chrz,  při trénincích brankáře přiučil Lukáš Vlasák, spravedlivě pískal Roman Burda. 

pondělí, 4. den: Pašeráci, borůvky a opět chtěli táborníci/e večerní florbal  

 foto 4.dne (zatím stále jen přes fcb)

Ráno po diskotéce se vstávalo později až na snídani. Dopoledním šachový trénink a turnaj. Někteří poté stihli i beach volejbal - krásný jemný písek na 3 hřištích tu je. V druhé části odpoledne byla na programu hra v lese na pašeráky. Týmy brání své území a snaží se proběhnout do soupeřova. Kdo zrovna nehrál, nasbíral borůvky.

 Někteří již byli po včerejší prodloužené večerce unavenější, tak jsme nechali po večeři dobrovolný program, třeba odpočívat, velká většina se stejně vrhla na florbal nebo fotbal. Několik s Janou Jírkovou, Míšoou a Ríšou Slivou skládalo papírové útvary.

neděle, 3.den: dvoufázový šach. trénink, návštěva Berouskových zvířátek, sporty i diskotéka (doplněno o poslední odstavec 23:30) 

foto ze ZOO - 3.várka fotek  (zatím, stejně jako 1. a 2., pouze na facebooku, pokusíme se dát i jinam).   

Ráno je dost mokro po dešti, upravovalii jsme program. nešlo začít míčovými na hřištích, tak jen krátké proběhnutí a seznámení se s programem. Po dopoledním 4h. šachovém tréninku nám les neoschl a tak odpolední plánovaný orienťák odkládáme.

Po obědě otevíráme bufet, hračky, reklamní předměty a sladkosti za táborové Doksánky, další občerstvení za marketové ceny. Doksánky jsme rozdali za soutěže, šach. trénink. Kapitáni týmů dostali doksánky pro své členy, aby odměnili jejich snahu.

První skupina (6 - Gusta, Kryštof, Štěpán, Tomáš, Martin, Filip) a čtyři zájemci z druhé skupiny (Franta Sysel, Martin Polák, Karel Bureš a Ondra David) mají odpoledne další 2 hodiny tréninku s Lukášem Vlasákem. Tři nejstarší připraví písničky na diskotéku.

Všichni ostatní vyráží za zvířátkami do malé ZOO Berousek, kde jsou i zvířecí celebrity učinkující v pohádkách. Mezi lamy, kozičky je možno vejít, krmit je erárním krmením, stejně tak děti krmily velbouda z pohádky Lotrando a Zubejda.

Před večeří všichni zájemci hráli fotbal nebo florbal a po večeři se jde na diskotéku s aerobičkami. (pch, 20h).

Půlku našich kluků diskotéka moc nebavila, žadonili, že chtěj florbal. No tak co dělat, když děti chtěj sportovat a to na živo ne na compu :) Ale alespoň 14 našich ''reprezentantů'' na diskotéce tančilo, všech 6 dívek samozřejmě také. (doplněno 23:30)

 

 sobota, 2. den: Začínáme pěkně z ostra :) doplněno 22.h

foto 2.dne ZDE  (zatím opět jen přes facebook, zkusíme v pondělí dát i jinam)

Ráno jsme mladší žáky ani budit nemuseli, již před 7.hodinou skotačili na pokojích připraveni na další den. Po večerním florbálku v 7:20 vybíháme kolem pole, s přestávkami, malí se snaží, jde jim to.

Následují švéské stoly na snídani a na 8:45 je připraveno seznámení účastníků tábora s šachovým programem, Trénujeme po dopolednech 9:00-12:45 s přestávkou na větší sváču. Pití máme neomezeně, šťáva - barel na ubytovně i v jídelně, ráno teplý čaj. Bazém zatím dopuštěn čistou čerstvou vodou, dnes asi bude studená, uvidíme dle počasí. Odpoledne rozdělíme týmy, pod vedením zkušených kapitánů a půjdou dle mapy po kontrolách na průzkum okolí.

Prostě na sportovně-šachovém táboře není na nějaké prostoje čas :) (8:30 pch)

Odpoledne rozděleni žáci do 6 týmů celotáborové olympiády. Vyrazili na průzkum okolí s mapou po kontrolách. Všechny našli, starší naučili s mapou mladší a nováčky.

Večer 9ti boj týmů. Na osmi stanovištích plus závěrečná štafeta kolem pole. Stanoviště: Slalom-fotbal, azimut, hod míčem na US-fotbal, lezecká stěna, paměťový kvíz, střelba-florbal, zdravověda, šachové úlohy. 

Koupili jsme rozhlíky s pomazánkou, prozíravě, večer měli ještě táborníci hlad. I když tu vaří skvěle a je možno přídavků. Oběd bram knedlíky s masem a špenátem, večer šunkafleky.

Výsledky a sestavy týmů v neděli napíšeme. (doplněno 22.h). 

pátek, 1.den: Po výborných špagetách jsme stihli florbal

foto  (kdo mají přístup na facebook, zkusíme dát později i jinam) 

Příjezd dle plánu  do místa  po 19.hodině. Rychle na večeři, špagety se kuchyni opravdu povedly. A protože byl příjemný večer, kdy Slunce ozařovalo kopce včetně Bezdězu, zahráli jsme si florbal. Mladší (2005 a ml.) 45 minut, po nich starší také 45 minut. Večerka dle těchto ročníků,m to.  tak nějak děti postupně i usnuly. 

 

 

 


Pořádání táborů naším klubem od roku 1978

40. sportovně-šachový tábor Doksy - Termit 2017
          30.6. - 12.7. (pá - st)

propozice 2017 Word      propozice 2017 pdf   

Počasí: Dlouhodobá předpověď   Okamžitá, po hodinách

Potvrzení lékaře  (vydané po 12.7.2016 možno použít i jiné)

Bezinfekčnost  

Podrobnosti, pokyny k odjezdu/příjezdu a pobytu

Seznam účastníků  (43, o pět více jak vloni, táborníci ročníků nar. 2000-2011)

 

Fotoreportáž předchozího tábora 2016

 

 

 

 ----- z předchozích ročníků ---

 

 

 

 

39. sportovně-šachový tábor Doksy - Termit 2016
          30.6. - 12.7. (čt - út)

  (slovem a výběrem fotek)

Fotoreportáž 2016

Fotka společné a týmů ke stažení (plná velikost 2,5 Mg)
společná ZDE1 ZDE2 ZDE3
6x foto 6 týmů 1   2   3   4   5   6
Více fotek (300) v 5 dílech s odkazem na rajče a krátké video - viz níže

Výsledky sportovní :

Celotáborová olympiáda týmů (na lištách exelu jednotlivé soutěže)
(Každý z prvních tří týmů obdržel medaili s logem tábora a olympijskými kruhy)

Výsledky šachové :

 1.skupina měla hlavně tréninky: Jan Hubert Pavelka (Sp.Ústí), Gusta Brejník (SK Litoměřice), Pavel Šmíd (Sp.Ústí), Kryštof Hoffman (1.ŠK Novoborský), Štěpán Dolenský (Libštát), Filip Dolenský (Libštát), Martin Říha (Libštát), Tomáš Sichrovský (1.ŠK Novoborský)
Odtrénováno 34 hodin dopoledne a 7 hodin odpoledne.

Turnaj 2.-4.skupiny 40 min+30vt/tah se zápisem - proklik detail 
Medailisté: 1. František Sysel (Sp. Ústí)  2. Karel Bureš (Sp. Ústí) 3. Jakub Štejnar (SK Novoborský)
Medailisté mladší: 1. Karel Bureš (Sp. Ústí), 2. Matěj Levitner (ORTEX Hradec Kr.), 3. Jan Křelina (Frýdlant)
Medailisté dívky: 1. Nikola Kulašová (SK Novoborský)  2. Anna Losenická (Sp. Ústí), 3. Veronika Štejnarová (SK Novoborský).
(jmenovaní obdrželi medaile s logem tábora)
Tréninky 20 hodin, dále turnaj se zápisem a rozbory.

Celotáborový turnaj v rapid šachu, hráli úplně všichni
Medailisté: 1. Jan Hubert Pavelka (Sp. Ústí) 2. Kryštof Hofman (SK Novoborský) 3. Gustav Brejník (SK Litoměřice)
Medailisté mladší: 1. Filip Dolenský (Libštát) 2. Ondřej David (Sp. Ústí n.L.) 3. Matěj Levitner (ORTEX Hradec Kr.)
Medailisté dívky:
1. Nikola Kulašová (SK Novoborský), 2. Veronika Štejnarová (SK Novoborský),   3. Anna Losenická (Sp. Ústí)
(jmenovaní obdrželi medaile s logem tábora)

Šach. blesk. turnaj (někteří táborníci a někteří trenéři)

Foto / video :

 Fotky 1.část 30.6.-1.7. (bazén, florbal, fotbal, šachy)
Fotky 2.část 1.-2.7. (disko s táborem aerobiček, šachy, trénink orienťák, Zoo-Berousek)
 Fotky 3. část 3.7.-6.7 . (táborák, sporty, celodenní výlet, narozeniny)
Fotky 4.část 7.7.-11.7.
(bojovka, grilování, sporty, šachy i šachy s během)
Fotky 5.část 12.7. (vyhodnocení, společné fotky)
Vždy: jmeno: tabor    heslo: chessul

 5 minut video z 3.7. 900Mg
(návštěva Zooparku, geokešing, doplněno o průžez tábora fotkami dalích dní). Autor, nastříhal, ozvučil: Jiří Dufek ml.  

Ztráty / nálezy
proklikem, plus doplním, nalezené plavky a postrádá se modrá mikyna/bunda s kapucí

 Stručný deník
(poslední a konečná akualizace: úterý 19:00)

 úterý (plán dle "pokynů" před táborem)

 Vše proběhlo dle plánu a všichni v pořádku dorazili domů za dalšími prázdninovými zážitky.

Zakončení tábora v úterý 12.7. vyhodnocením průběhu na terase jídelny 13:30-14:00.

14:15-14:45 Odjezd individuální – auty, převzetí dětí rodiči v místě

15:00            Odjezd společného autobusu od objektu

16:15-16:30  Příjezd společného autobusu do Ústí n.L. U parkoviště za poštou, v ul. W.Churchilla (zdravotní dokumentace bude vracená přímo u autobusu).

Ráno vstávání s muzikou, snídaně, úklid, sebrání druhého "menšího" okruhu lampionků z bojovky mladšími žáky pod vedením Franty Růžičky. Po úklidu bojovky volný program, focení týmů, oběd a závrečné vyhodnocení před odjezdy. 

 pondělí

 Ve znamení bojovky

Kapitáni týmů si budí své týmy a v 6:45 běží k rybníku pro petflašky s úkoly prologu bojovky. Jeden odvážný člen týmu z týmu skáče do vody, dnes ráno 22°C i voda celkem teplá. V petflašce šachová a matematické úloha, kdo nějakou nevyřeší (byly těžké, většina týmů neměla plný úspěch), běží opravovat do bazénku areálu, kde musí tři členové z týmu vytáhnout tři mince pro nápovědu. 

Následuje snídaně, oběd již bude vlastní - "polní", na pokojích. Po snídani logická a šachová úloha a hurá do terénu, kde 2 skupiny každého týmu dle mapy obíhají 4 a 6 kontrol, kde mají v lampionkách orientačního běhu indicie. Indicie, když pochopí tým smysl, dovede je na místo určení, kde nápis a ten přiblíží místo pokladu. Vítězný tým Pavla Kováře se raduje v 14:07, 5 ze 6 týmů pokladu dosáhnou. Šestý se hrdině vydá až k Bezdězu, poklad u areálu mine.
Bojovka je holt vždy náročná, všechny týmy poklad obvykle nenajdou, najít je velký úspěch. Vyhrát v bojovce mnozí zkušení táborníci berou na roveň výhře v celé olympiádě. Letos se povedlo vyhrát bojovku týmu Pavla Kováře.

Následuje velká odměna za bojovku i ke konci tábora, odpolední piknik v trávě, ve stínu žhavého slunce (melouny, hroznové víno, broskve, banány, trošku sladkého a slaného).

Závěrečný večer má být dle přání táborníků (odpočinek - nikdo nechce, sporty, táborák ano). Liják vše  překazí (měl přijít až po 23.h.), tak po oslavě narozenin naší zdravotnice Jany Jírkové a Honzy Křeliny jsou klubovny pro zpěv s kytarou Emila Vlasáka a druhá klubovna pro hry (šachové i nešachové). S hlavním vedoucím se vydají tři na večerní běh 7km a na zpáteční cestě sebereme lampionky z bojovky (Matěj Hanh, Franta Růžička a Vojta Limr).

        neděle

  Dopolední šachový trénink byl kratší, čekalo nás parné odpolene. Proto sporty fotbal/florbal před obědem, kdy se stihla i olympiáda týmů ve štafetě plavání a potápění.

Odpoledne bylo volnější s výběrem aktivit, mírných sportovních i odpočinkových, teploměr šel dost přes třicítku. Večer pak v příjemném počasí tradiční závěrečné štafety týmů (krátký, dlouhý běh, vedení míče fotbal, florbal, prolézačky, paměť). Týmy startovaly současně a bylo to velmi dramatické. 

A pak příprava věcí na raní stávání na zlatý hřeb tábora, bojovku. 

 

Zdravotní stav: Pár oděrek, štípancům, jednomu dítěti vylétla na chvíli teplota (možná úpal), ale druhý den již bz teplot, druhému škrábání v krku, paní zdravotnice se postrala, že téměř ok.   

sobota

 Ve znamení závěru turnaje, grillování, diskotéky.

 Pestrá sobota začala po snídani tréninky po skupinách, 2.-4. skupina dohrála celotáborový turnaj do ela 9. kolem, viz výsledky výše.

Odpoledne mladší měli soutěž obratnosti a zručnosti na prolézačkách i s kelímkem vody v ruce. Dohrál se florbal a fotbal. Před večeří ještě zájemci měli na výběr koupání, další pokračovali ve florbale, přehazce či stavění hradů nebo se již připravovali na diskotéku.

Večer probíhá grillování. Máme domluvenu, jako každý rok, dvojnásobnou porci z kuchyně naloženého kuřecího masa; Místo dnešní večeře a pak oběda při bojovce, který si připravujeme tradičně sami. Následuje diskotéka s táborem aerobiček, který zítra odjíždí a také s dětmi podnikového tábora z Teplic.

Roman Burda s Emilem Vlasákem grillují maso nejprve pro aerobičky, pak pro nás. Pavel Chrz za asistence žáka Franty Růžičky vydávají. A Jarda Říha s Michalem Richardem za skvělé pomoci dorostence Bertik Pavelky se starají o diskotéku. Kuřecího bylo opravdu dost, mnozí si jdou 50g kousky přidat i šestkrát, k tomu mísy zeleniny.

Do tance na disku se zapojí tentokrát většina tábora, večerka je dnes pro změnu později.

 pátek

Autobus do Boleslavy a zpět, předtím do Máchova kraje a parník bylo z rozpočtu tábora. Jak bylo v pokynech uvedeno, děti si platily dva vstupy (ZOO  50 Kč a zlevněná hromadná do aquacetra dnes za 70 Kč).

Všichni zdrávy.  

Před večeří se odehrálo pár zápasů florbalu a fotbalu, mladší měli přehazku a stavění hradů z písku. Večer byl již odpočinkový, pár si ještě zahrálo míčové hry, šachy, šlo se dříve spát, závěr bude ještě náročný a "bojový".

 Ráno snídaně již v 7:30, od 8. do 11.hodin šachový turnaj v rapidu všech táborníků. Sčítalo se do olympiády týmů. Poté posunutý oběd. A odjezd autobusem do aqacentra v Ml. Boleslavy.
Tam se 3 hodiny jezdilo po 2 toboganech, v "divoké řece", v plaveckém bazénu, vířivce, páře i šachy u bufetu u bazénů, kde si někteří koupili pochoutky.

Aqacentrum navštívilo 28 zájemců, zbývající šli na průzkum směrem k Bezdězu s Emilem Vlasákem a Michalem Slivou a našli dle souřadnic asi 10 kešek. Ušli 10 km.

  čtvrtek

 Večer "běhavé šachy", zápasy týmů v bleskovém šachu (5min na partii) kdy jsou hodiny 5m od šachovnice. Poté se starší (2003 a st.) dívali na semifinále fotbalu.

Odpoledne pokračoval turnaj týmů ve florbale, fotbale. 

 Doledne šachový trénink, další kolo turnje pro 2.-4.skupinu.

 středa 

Večer malá oslava narozenin již 7leté Aničky 

Celodenní výlet.  Objednanán autobus hned po snídani v 8:30 do Hradčan u Mimoně. Pak jsme šli krásným Máchovým krajem po zelené přes vyhlídku, skalní útvary "Psí hotel", "Skalní brána", kde děti prolezly všechny skalní dutiny. K tomu jim Emil Vlasák ukazoval nacházení kešek, tak se většina zapojila do hledání. Po 14 km jsme dorazili ke hrázi ve Starých Splavech, kde byla necelá hodinka volno do odjezdu parníku. Přeci jen počasí nebylo ideální na koupání, koupal se jen otužilý František Růžička. Během cesty bylo tentokrát počasí dle předpovědi, 18°-20°C, dvakrát plánovaně mírně sprchlo. Vybaveni všichni mikinami a nepromokavými bundami, plus plné boty, připraveni na výletové počasí. Na parníku do Doks již nás hřálo slunce, tak si cestu po Mácháči všichni užili. Pak ještě 2 km do tábora, celkem tak všichni včetně nejmladších ušli 16km. Poté 40 minut volna do večeře, po večeři představení připravených vlajek a pokřiků týmů.

Za ráno musíme všechny pochválit do 7:40 stihli se obléknout, sbalit vše potřebné sebou, načepovat do petflašek šťávu, vzít od zdravotnice uschované kapesné a případné léky, a být tak připraveni včas na "expedici". Ze snídaně se šlo rovnou na autobus.

Balíčky s čerstvými řízky z kuchyně dovezl Roman Burda dopoledne pod vyhlídku. Plus chleby, rohlíky, sýry, perníky, jablka a na doplnění tekutin kanystry se šťávou. A ještě něco jídla navíc nesl Michal a Richard Sliva až bude hlad. Přesně na poslední přestávce 2,5 km před Splavy se vše dojedlo. 

Bus i parník z rozpočtu tábora.

 

 úterý

Končíme první část tábora, kdy bylo více šachů, ve druhé bude více sportů. První skupina měla třetí (krom dopoledního) odpolední trénink, podruhé odpoledne s Vladimírem Hadrabou, který se pak plánovaně rozloučil. Po obědě ostatní měli na výběr koupání v bazénu, fotbal, florbal, lesní hry, co kam kdo chtěl. Počasí si s námi zahrálo, měla odstartovat v 16.h. olympiáda ve fotbale, florbale, ačkoliv více serverů déšť neavízovalo, strhla se bouřka s lijákem.  Odehráli jsme 2 kola z 7kolového rapid-šachu do olympiády týmů. Pak hned již za slunce ven na fotbal - 4 zápasy týmů se stihly do večeře, zbývající starší žáci vytírali florbalové hřiště na večerní zápas. Když se po 1,5 hodině povedlo, při večeři začalo pršet znovu. Nebylo to tak hrozné, plánovaný zápas s vedlejším táborem Teplic ve florbale se odehrál. Soupeři byli však úspěšnější.    

 Bohužel, menší a větší problémy téměř od počátku se žaludkem měl malý Toník, ani k táboráku nešel, ikdyž bez teplot, po návštěvě lékaře v Ml. Boleslavi bylo rozhodnuto, rodiče přijeli a odvezli si ho domů. Ostatní děti zdrávy.

 pondělí 

 Večer táborák, kytara s Emilem Vlasákem, protáhli jsme večerku.
Opékání buřtů a liberečáků (koupeno v poledne dělané kvalitní v ústeckém Globusu, stejně jak chleba), co kdo chtěl, kolik kdo chtěl, byť měli předtím večeři, snědlo se jich hodně. Dokonce byla poptávka, krom hořčic. kečupů, po struhané křenu, tak jsem čerstvý též koupil a nastrouhal. A ještě o čerstvé chilli papričky zájem byl, které s rajčaty byly k buřtům v nabídce. Prostě se měly děti dobře.

 Odpoledne olympijská disciplína týmů v lese "pašeráci"

Dopoledne tréninky ve skupinách.

 

neděle

Před večeří jsme rozhráli týmový turnaj šachy s běháním (hodiny 5m od šachovnice), slejvák nám ho po dvou kolech překazil. Večer, za deště, dělali členové týmů na budově na vlajce a pokřiku týmů.

 Na odpoledne si řekla 1. skupina o další trénink (nadplán) s Jiřím Dufkem, než po 2 dnech trenér odjede.
Ostatní vyrazili po obědě na včera kvůli dešti zrušený výlet do Zooparku Berousek.
Hodně zvířátek, na velbloudu se někteří projeli, jen krátký deštík strávený v přístřešku s občerstvením. Fotky budou v pondělí ve druhé části fotek.

 Dopoledne tréninky po skupinách

 sobota

Večer byla diskotéka s táborem aerobiček:
Nejprve jen naši poslouchali muziku, moc se jim na parket nechtělo,
nakonec tancovali 2/3 našich táborníků

 Odpoledne kvůli dešti (změna programu) se odehrálo další kolo turnaje 2.-4 sk,
první skupina měla plánovaný trénink s Jiřím Dufkem
Před večeří, již jen za mírného poprchávání, se prošli mladší (2004 a ml.)
do lesa s mapou a s Pavlem Chrzem si prozkoušeli nalézt kontroly dle mapy.

dopoledne:

Na dva dny přijel trenér Jiří Dufek, na 4 dny Vladimír Hadraba

Dnes má s Jiřím Dufkem trénink první skupina dopoledne i odpoledne

2.-4. skupina trénink 2 hodiny  a turnaj (2. a 3.kolo)

Nešachisté s Emilem Vlasákem geokešink po okolí 

  

 pátek

 večer první soutěžní disciplína olympiády - 6+1boj se závěrečnou štafetou

 odpoledne rozdělení do 6 olympijských týmů, po lese s mapou hledání kontrol, luštění rébusu

 

 

dopoledne tréninky v 1.-4. skupině (2.-4. sk, po tréninku turnaj)

nešachovka - tanec dle předlohy na obrazovce 

 

 

čtvrtek

Večerní příjezd, špagety k večeři.

Poté zájemci ještě stihli fotbal a florbal

Počasí Doksy okamžité
Počasí Doksy dlouhodobé

 Zdravotní způsobilost
Může ji nahradit stejná, vydaná po 12.7.2015, není-li na ní, že slouží k jiné konkrétní akci.
Vámi odevzdanou vracíme zpět pro další akce dítěte, nevpisujte proto, že je určena k tomuto táboru.

Bezinfekčnost
Odevzdejte se zdravotní způsobilostí na srazu u autobusu nebo v místě 30.6. 

Seznam účastníků
A = spol. autobus, V = vlastní (napište prosím, pokud způsob dopravy nesouhlasí)

Podrobnosti k pobytu, odjezdu, příjezdu.doc   .pdf
Doplněno 29.6. - Nejdůležitější: Sraz Bus (změna) parkoviště ul.W.Churchilla za poštou

 Propozice 2016

info: pavel.chrz@chessul.org , 608 220 382

--------

STRUČNÁ FOTOREPORTÁŽ Z 2015

Vše o táboře 2015 (deník, výsledky, všechny fotky) 

 STRUČNÁ FOTOREPORTÁŽ Z 2014

Vše o táboře 2015 (deník, výsledky, všechny fotky) 

 2013     2012 a stručně z historie od 1978