Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Odkazy - Šachové tábory - Ročník 2016

 

Pořádání táborů naším klubem od roku 1978

   

 

  Již propozice jubilejního 40. ročníku 2017!!! (i s cenou).
Termit, Doksy 30.6. (pátek) -12.7. 2017 (středa)

propozice 2017 Word       propozice 2017 pdf

39. sportovně-šachový tábor Doksy - Termit 2016
          30.6. - 12.7. (čt - út)

Fotoreportáž 2016  (slovem a výběrem fotek)

Fotka společné a týmů ke stažení (plná velikost 2,5 Mg)
společná ZDE1 ZDE2 ZDE3
6x foto 6 týmů 1   2   3   4   5   6
Více fotek (300) v 5 dílech s odkazem na rajče a krátké video - viz níže

Výsledky sportovní :

Celotáborová olympiáda týmů (na lištách exelu jednotlivé soutěže)
(Každý z prvních tří týmů obdržel medaili s logem tábora a olympijskými kruhy)

Výsledky šachové :

 1.skupina měla hlavně tréninky: Jan Hubert Pavelka (Sp.Ústí), Gusta Brejník (SK Litoměřice), Pavel Šmíd (Sp.Ústí), Kryštof Hoffman (1.ŠK Novoborský), Štěpán Dolenský (Libštát), Filip Dolenský (Libštát), Martin Říha (Libštát), Tomáš Sichrovský (1.ŠK Novoborský)
Odtrénováno 34 hodin dopoledne a 7 hodin odpoledne.

Turnaj 2.-4.skupiny 40 min+30vt/tah se zápisem - proklik detail 
Medailisté: 1. František Sysel (Sp. Ústí)  2. Karel Bureš (Sp. Ústí) 3. Jakub Štejnar (SK Novoborský)
Medailisté mladší: 1. Karel Bureš (Sp. Ústí), 2. Matěj Levitner (ORTEX Hradec Kr.), 3. Jan Křelina (Frýdlant)
Medailisté dívky: 1. Nikola Kulašová (SK Novoborský)  2. Anna Losenická (Sp. Ústí), 3. Veronika Štejnarová (SK Novoborský).
(jmenovaní obdrželi medaile s logem tábora)
Tréninky 20 hodin, dále turnaj se zápisem a rozbory.

Celotáborový turnaj v rapid šachu, hráli úplně všichni
Medailisté: 1. Jan Hubert Pavelka (Sp. Ústí) 2. Kryštof Hofman (SK Novoborský) 3. Gustav Brejník (SK Litoměřice)
Medailisté mladší: 1. Filip Dolenský (Libštát) 2. Ondřej David (Sp. Ústí n.L.) 3. Matěj Levitner (ORTEX Hradec Kr.)
Medailisté dívky:
1. Nikola Kulašová (SK Novoborský), 2. Veronika Štejnarová (SK Novoborský),   3. Anna Losenická (Sp. Ústí)
(jmenovaní obdrželi medaile s logem tábora)

Šach. blesk. turnaj (někteří táborníci a někteří trenéři)

Foto / video :

 Fotky 1.část 30.6.-1.7. (bazén, florbal, fotbal, šachy)
Fotky 2.část 1.-2.7. (disko s táborem aerobiček, šachy, trénink orienťák, Zoo-Berousek)
 Fotky 3. část 3.7.-6.7 . (táborák, sporty, celodenní výlet, narozeniny)
Fotky 4.část 7.7.-11.7.
(bojovka, grilování, sporty, šachy i šachy s během)
Fotky 5.část 12.7. (vyhodnocení, společné fotky)
Vždy: jmeno: tabor    heslo: chessul

 5 minut video z 3.7. 900Mg
(návštěva Zooparku, geokešing, doplněno o průžez tábora fotkami dalích dní). Autor, nastříhal, ozvučil: Jiří Dufek ml.  

Ztráty / nálezy
proklikem, plus doplním, nalezené plavky a postrádá se modrá mikyna/bunda s kapucí

 Stručný deník
(poslední a konečná akualizace: úterý 19:00)

 úterý (plán dle "pokynů" před táborem)

 Vše proběhlo dle plánu a všichni v pořádku dorazili domů za dalšími prázdninovými zážitky.

Zakončení tábora v úterý 12.7. vyhodnocením průběhu na terase jídelny 13:30-14:00.

14:15-14:45 Odjezd individuální – auty, převzetí dětí rodiči v místě

15:00            Odjezd společného autobusu od objektu

16:15-16:30  Příjezd společného autobusu do Ústí n.L. U parkoviště za poštou, v ul. W.Churchilla (zdravotní dokumentace bude vracená přímo u autobusu).

Ráno vstávání s muzikou, snídaně, úklid, sebrání druhého "menšího" okruhu lampionků z bojovky mladšími žáky pod vedením Franty Růžičky. Po úklidu bojovky volný program, focení týmů, oběd a závrečné vyhodnocení před odjezdy. 

 pondělí

 Ve znamení bojovky

Kapitáni týmů si budí své týmy a v 6:45 běží k rybníku pro petflašky s úkoly prologu bojovky. Jeden odvážný člen týmu z týmu skáče do vody, dnes ráno 22°C i voda celkem teplá. V petflašce šachová a matematické úloha, kdo nějakou nevyřeší (byly těžké, většina týmů neměla plný úspěch), běží opravovat do bazénku areálu, kde musí tři členové z týmu vytáhnout tři mince pro nápovědu. 

Následuje snídaně, oběd již bude vlastní - "polní", na pokojích. Po snídani logická a šachová úloha a hurá do terénu, kde 2 skupiny každého týmu dle mapy obíhají 4 a 6 kontrol, kde mají v lampionkách orientačního běhu indicie. Indicie, když pochopí tým smysl, dovede je na místo určení, kde nápis a ten přiblíží místo pokladu. Vítězný tým Pavla Kováře se raduje v 14:07, 5 ze 6 týmů pokladu dosáhnou. Šestý se hrdině vydá až k Bezdězu, poklad u areálu mine.
Bojovka je holt vždy náročná, všechny týmy poklad obvykle nenajdou, najít je velký úspěch. Vyhrát v bojovce mnozí zkušení táborníci berou na roveň výhře v celé olympiádě. Letos se povedlo vyhrát bojovku týmu Pavla Kováře.

Následuje velká odměna za bojovku i ke konci tábora, odpolední piknik v trávě, ve stínu žhavého slunce (melouny, hroznové víno, broskve, banány, trošku sladkého a slaného).

Závěrečný večer má být dle přání táborníků (odpočinek - nikdo nechce, sporty, táborák ano). Liják vše  překazí (měl přijít až po 23.h.), tak po oslavě narozenin naší zdravotnice Jany Jírkové a Honzy Křeliny jsou klubovny pro zpěv s kytarou Emila Vlasáka a druhá klubovna pro hry (šachové i nešachové). S hlavním vedoucím se vydají tři na večerní běh 7km a na zpáteční cestě sebereme lampionky z bojovky (Matěj Hanh, Franta Růžička a Vojta Limr).

        neděle

  Dopolední šachový trénink byl kratší, čekalo nás parné odpolene. Proto sporty fotbal/florbal před obědem, kdy se stihla i olympiáda týmů ve štafetě plavání a potápění.

Odpoledne bylo volnější s výběrem aktivit, mírných sportovních i odpočinkových, teploměr šel dost přes třicítku. Večer pak v příjemném počasí tradiční závěrečné štafety týmů (krátký, dlouhý běh, vedení míče fotbal, florbal, prolézačky, paměť). Týmy startovaly současně a bylo to velmi dramatické. 

A pak příprava věcí na raní stávání na zlatý hřeb tábora, bojovku. 

 

Zdravotní stav: Pár oděrek, štípancům, jednomu dítěti vylétla na chvíli teplota (možná úpal), ale druhý den již bz teplot, druhému škrábání v krku, paní zdravotnice se postrala, že téměř ok.   

sobota

 Ve znamení závěru turnaje, grillování, diskotéky.

 Pestrá sobota začala po snídani tréninky po skupinách, 2.-4. skupina dohrála celotáborový turnaj do ela 9. kolem, viz výsledky výše.

Odpoledne mladší měli soutěž obratnosti a zručnosti na prolézačkách i s kelímkem vody v ruce. Dohrál se florbal a fotbal. Před večeří ještě zájemci měli na výběr koupání, další pokračovali ve florbale, přehazce či stavění hradů nebo se již připravovali na diskotéku.

Večer probíhá grillování. Máme domluvenu, jako každý rok, dvojnásobnou porci z kuchyně naloženého kuřecího masa; Místo dnešní večeře a pak oběda při bojovce, který si připravujeme tradičně sami. Následuje diskotéka s táborem aerobiček, který zítra odjíždí a také s dětmi podnikového tábora z Teplic.

Roman Burda s Emilem Vlasákem grillují maso nejprve pro aerobičky, pak pro nás. Pavel Chrz za asistence žáka Franty Růžičky vydávají. A Jarda Říha s Michalem Richardem za skvělé pomoci dorostence Bertik Pavelky se starají o diskotéku. Kuřecího bylo opravdu dost, mnozí si jdou 50g kousky přidat i šestkrát, k tomu mísy zeleniny.

Do tance na disku se zapojí tentokrát většina tábora, večerka je dnes pro změnu později.

 pátek

Autobus do Boleslavy a zpět, předtím do Máchova kraje a parník bylo z rozpočtu tábora. Jak bylo v pokynech uvedeno, děti si platily dva vstupy (ZOO  50 Kč a zlevněná hromadná do aquacetra dnes za 70 Kč).

Všichni zdrávy.  

Před večeří se odehrálo pár zápasů florbalu a fotbalu, mladší měli přehazku a stavění hradů z písku. Večer byl již odpočinkový, pár si ještě zahrálo míčové hry, šachy, šlo se dříve spát, závěr bude ještě náročný a "bojový".

 Ráno snídaně již v 7:30, od 8. do 11.hodin šachový turnaj v rapidu všech táborníků. Sčítalo se do olympiády týmů. Poté posunutý oběd. A odjezd autobusem do aqacentra v Ml. Boleslavy.
Tam se 3 hodiny jezdilo po 2 toboganech, v "divoké řece", v plaveckém bazénu, vířivce, páře i šachy u bufetu u bazénů, kde si někteří koupili pochoutky.

Aqacentrum navštívilo 28 zájemců, zbývající šli na průzkum směrem k Bezdězu s Emilem Vlasákem a Michalem Slivou a našli dle souřadnic asi 10 kešek. Ušli 10 km.

  čtvrtek

 Večer "běhavé šachy", zápasy týmů v bleskovém šachu (5min na partii) kdy jsou hodiny 5m od šachovnice. Poté se starší (2003 a st.) dívali na semifinále fotbalu.

Odpoledne pokračoval turnaj týmů ve florbale, fotbale. 

 Doledne šachový trénink, další kolo turnje pro 2.-4.skupinu.

 středa 

Večer malá oslava narozenin již 7leté Aničky 

Celodenní výlet.  Objednanán autobus hned po snídani v 8:30 do Hradčan u Mimoně. Pak jsme šli krásným Máchovým krajem po zelené přes vyhlídku, skalní útvary "Psí hotel", "Skalní brána", kde děti prolezly všechny skalní dutiny. K tomu jim Emil Vlasák ukazoval nacházení kešek, tak se většina zapojila do hledání. Po 14 km jsme dorazili ke hrázi ve Starých Splavech, kde byla necelá hodinka volno do odjezdu parníku. Přeci jen počasí nebylo ideální na koupání, koupal se jen otužilý František Růžička. Během cesty bylo tentokrát počasí dle předpovědi, 18°-20°C, dvakrát plánovaně mírně sprchlo. Vybaveni všichni mikinami a nepromokavými bundami, plus plné boty, připraveni na výletové počasí. Na parníku do Doks již nás hřálo slunce, tak si cestu po Mácháči všichni užili. Pak ještě 2 km do tábora, celkem tak všichni včetně nejmladších ušli 16km. Poté 40 minut volna do večeře, po večeři představení připravených vlajek a pokřiků týmů.

Za ráno musíme všechny pochválit do 7:40 stihli se obléknout, sbalit vše potřebné sebou, načepovat do petflašek šťávu, vzít od zdravotnice uschované kapesné a případné léky, a být tak připraveni včas na "expedici". Ze snídaně se šlo rovnou na autobus.

Balíčky s čerstvými řízky z kuchyně dovezl Roman Burda dopoledne pod vyhlídku. Plus chleby, rohlíky, sýry, perníky, jablka a na doplnění tekutin kanystry se šťávou. A ještě něco jídla navíc nesl Michal a Richard Sliva až bude hlad. Přesně na poslední přestávce 2,5 km před Splavy se vše dojedlo. 

Bus i parník z rozpočtu tábora.

 

 úterý

Končíme první část tábora, kdy bylo více šachů, ve druhé bude více sportů. První skupina měla třetí (krom dopoledního) odpolední trénink, podruhé odpoledne s Vladimírem Hadrabou, který se pak plánovaně rozloučil. Po obědě ostatní měli na výběr koupání v bazénu, fotbal, florbal, lesní hry, co kam kdo chtěl. Počasí si s námi zahrálo, měla odstartovat v 16.h. olympiáda ve fotbale, florbale, ačkoliv více serverů déšť neavízovalo, strhla se bouřka s lijákem.  Odehráli jsme 2 kola z 7kolového rapid-šachu do olympiády týmů. Pak hned již za slunce ven na fotbal - 4 zápasy týmů se stihly do večeře, zbývající starší žáci vytírali florbalové hřiště na večerní zápas. Když se po 1,5 hodině povedlo, při večeři začalo pršet znovu. Nebylo to tak hrozné, plánovaný zápas s vedlejším táborem Teplic ve florbale se odehrál. Soupeři byli však úspěšnější.    

 Bohužel, menší a větší problémy téměř od počátku se žaludkem měl malý Toník, ani k táboráku nešel, ikdyž bez teplot, po návštěvě lékaře v Ml. Boleslavi bylo rozhodnuto, rodiče přijeli a odvezli si ho domů. Ostatní děti zdrávy.

 pondělí 

 Večer táborák, kytara s Emilem Vlasákem, protáhli jsme večerku.
Opékání buřtů a liberečáků (koupeno v poledne dělané kvalitní v ústeckém Globusu, stejně jak chleba), co kdo chtěl, kolik kdo chtěl, byť měli předtím večeři, snědlo se jich hodně. Dokonce byla poptávka, krom hořčic. kečupů, po struhané křenu, tak jsem čerstvý též koupil a nastrouhal. A ještě o čerstvé chilli papričky zájem byl, které s rajčaty byly k buřtům v nabídce. Prostě se měly děti dobře.

 Odpoledne olympijská disciplína týmů v lese "pašeráci"

Dopoledne tréninky ve skupinách.

 

neděle

Před večeří jsme rozhráli týmový turnaj šachy s běháním (hodiny 5m od šachovnice), slejvák nám ho po dvou kolech překazil. Večer, za deště, dělali členové týmů na budově na vlajce a pokřiku týmů.

 Na odpoledne si řekla 1. skupina o další trénink (nadplán) s Jiřím Dufkem, než po 2 dnech trenér odjede.
Ostatní vyrazili po obědě na včera kvůli dešti zrušený výlet do Zooparku Berousek.
Hodně zvířátek, na velbloudu se někteří projeli, jen krátký deštík strávený v přístřešku s občerstvením. Fotky budou v pondělí ve druhé části fotek.

 Dopoledne tréninky po skupinách

 sobota

Večer byla diskotéka s táborem aerobiček:
Nejprve jen naši poslouchali muziku, moc se jim na parket nechtělo,
nakonec tancovali 2/3 našich táborníků

 Odpoledne kvůli dešti (změna programu) se odehrálo další kolo turnaje 2.-4 sk,
první skupina měla plánovaný trénink s Jiřím Dufkem
Před večeří, již jen za mírného poprchávání, se prošli mladší (2004 a ml.)
do lesa s mapou a s Pavlem Chrzem si prozkoušeli nalézt kontroly dle mapy.

dopoledne:

Na dva dny přijel trenér Jiří Dufek, na 4 dny Vladimír Hadraba

Dnes má s Jiřím Dufkem trénink první skupina dopoledne i odpoledne

2.-4. skupina trénink 2 hodiny  a turnaj (2. a 3.kolo)

Nešachisté s Emilem Vlasákem geokešink po okolí 

  

 pátek

 večer první soutěžní disciplína olympiády - 6+1boj se závěrečnou štafetou

 odpoledne rozdělení do 6 olympijských týmů, po lese s mapou hledání kontrol, luštění rébusu

 

 

dopoledne tréninky v 1.-4. skupině (2.-4. sk, po tréninku turnaj)

nešachovka - tanec dle předlohy na obrazovce 

 

 

čtvrtek

Večerní příjezd, špagety k večeři.

Poté zájemci ještě stihli fotbal a florbal

Počasí Doksy okamžité
Počasí Doksy dlouhodobé

 Zdravotní způsobilost
Může ji nahradit stejná, vydaná po 12.7.2015, není-li na ní, že slouží k jiné konkrétní akci.
Vámi odevzdanou vracíme zpět pro další akce dítěte, nevpisujte proto, že je určena k tomuto táboru.

Bezinfekčnost
Odevzdejte se zdravotní způsobilostí na srazu u autobusu nebo v místě 30.6. 

Seznam účastníků
A = spol. autobus, V = vlastní (napište prosím, pokud způsob dopravy nesouhlasí)

Podrobnosti k pobytu, odjezdu, příjezdu.doc   .pdf
Doplněno 29.6. - Nejdůležitější: Sraz Bus (změna) parkoviště ul.W.Churchilla za poštou

 Propozice 2016

info: pavel.chrz@chessul.org , 608 220 382

--------

STRUČNÁ FOTOREPORTÁŽ Z 2015

Vše o táboře 2015 (deník, výsledky, všechny fotky) 

 STRUČNÁ FOTOREPORTÁŽ Z 2014

Vše o táboře 2015 (deník, výsledky, všechny fotky) 

 2013     2012 a stručně z historie od 1978