Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Dobré zprávy z víkendu:
mládež skvělá na KP rapid, dospělí úspěšně zakončili KPI. (Béčko)
 
 
Medaile z krajského přeboru v rapid šachu všech kategorií žáků mládeže v Chomutově
Matin a Vítek přeborníky s postupem na MČR 
 
Martin Mikulka st. píše na klubový facebook (jsou tam i fotky):

Naši mládeži se opět dařilo. Ve spojené kategorii H8-D8-H10-D10 získala Adélka Frajkovská 2.misto (do 10 let dívek), Fabík Rauner 3.misto (do 8 let chlapců) a Martínek Sýkora 12.misto (do 10 let chlapců).

V kategorie H12 získal Víťa Zischka 1.misto a postup na MČR, Jan Řeháček 3.misto, Ondra Litoš 4.misto a Teodor Kugler 11.misto.
 
V kategorii H14 získal Martin M. Mikulka 1.misto a postup na MČR, Ivan Poliakov 2.misto, Jakub Jeřábek 6.misto.
 
V kategorii H16 získal 2.misto Bohdan Zikranets.

  V kategorii H18 získal 2.misto Lukáš Lev. Gratulujeme všem. 27.4 se do Chomutova opět vrátíme na závěrečné GP.
 
Jiří Kalužný (ředitel turnaje) je člověk na správném místě. Díky němu turnaj opět probíhal bez sebemenšího zádrhele. Vyhlášení proběhlo podle plánu a krásně všichni stihli vlaky domů. Tolik od vedoucího výpravy. Děkujeme Martinu Mikulkovi a Janu Řeháčkovi za vedení výpravy.
 
 
Závěrečný zápas soutěže dospělých, KP I. ŠK Teplice "B" - ŠK Duras Ústí "B" 
Vítězíme 6:2, Martin Mikulka poráží V. Hadrabu 
 
Do Teplic jsme po omarodění jednoho člena jeli v 7, po cestě se ozval na sms Prokop a obětavě, byť s časovým hendikepem, se dostavil. Za dopravu děkujeme paní Veverkové. I když v zápase už o moc nešlo, je skvělé, že se takto oparativně se vyřeší situace. Díky oběma i celému týmu. Tým nastupoval celou sezónu v osmi a v řadě zápasů byli připraveni náhradníci.

  Dnes měli soupeři na šesti šachovnicích mírně větší "papírovou" převahu, my dva dvou (6. a 8.). Ale elo nerozhoduje. Rychle vyhráli právě na 6. a 8. š. Pavel Chrz (s junorem Vyslyšelem) a Ivan Hrabal.  Remízovali Vláďa Veverka a Prokop Licek, který doháněl čas a byl na půlminutě. Čtvrtý, moc důležitý, bod přidala Marie Bažantová. Neprohrajeme, vedeme 4:1,
  Žák Martin Mikulka zahrál krásnou partii s Vláďou Hadrabou a zkušený trenér brání bez pěšce dámskou koncovku. Trochu horší koncovku má Lukáš Lev a trochu horší pozici Jakub Přibyl 
 13letý Martin Mikulka partii dotáhl do výhry, vedeme 5:1.
Na závěr remízovali Jakub Přibyl a Lukáš Lev v dlouhých partiích, vítězíme 6:2. 
  
   Doplněno večer: Výhrou jsme "hupsli" do první poloviny tabulky na 6.místo z 12. A to ještě pátý Klášterec se udržel nad námi jen na druhé pomocné hodnocení.