Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Soutěže žáků - 1. Česká liga mládeže

Tabulka-sestavy-výsledky-statistiky

Česká liga mládeže pokračovala na horké půdě  Buštěhradu
Hrdinové z B-týmu, Áčko na čele
 
  Na zámku v  Buštěhradě se hrála dvě kola České ligy mládeže a naše týmy si prostřídaly ty domácí, buštěhradské. Naše áčko ztrácelo na vedoucí Buštěhrad A 2,5 bodu na skore, a hned třetí bylo Béčko domácích. Z tabulky, kde naše Béčko bojuje o záchranu by si jeden myslel, že budou do počtu nebo jako "chudý příbuzný".
 
  Vše bylo jinak a až na jediné remízové klopítnutí naše týmy "vyloupily" body domácím na nechvalně mediálně proslulém (jinak tedy moc hezkém) buštěhradském zámku. 

  Pokud se někomu zdají šachy nudným sportem, měl se v sobotu dívat ...tak alespoň obsahem:
 
-------------------------- 
 
  Po úvodních 4 výhrách Áčka v Litoměřicích a to samé áčka Buštěhradu, jen s podstatně vyšším skore, byly karty rozdány jasně. Naše áčko se potřebovalo dostat před domácí výhrou, prohra by znamenala ztrátu, která by nebyla ve vlastních rukou do konce soutěže dohnat a remíza hraje pro domácí, honbu na skore jsme si nepřáli. Odpoledne se hrály zápasy opačně a zde by úspěch Béčka úproti Áčku soupeřům se rovnal senzaci. Naše béčko mělo za úkol pokusit se o body s Béčkem Buštěhradu v boji o záchranu. Ale Béčku domácích to jde, 3 výhry a remíza na prvním srazu.
 
  Přijeli jsme včas, občerstvili a nastoupili k zápasům. Béčko si od zčátku s Béčkem domácí vedlo skvěle a zápas dovedlo k 4:2 ve svůj prospěch (bodovali: Martin Mikulka, Aleš Vondra, Nikola Hampl a rozhodl Lukáš Lev; Neuspěli jen Junus Kerej a Jáchym Rejzek). Áčko sice na první šachovnici prohrávalo celkem rychle 0:1 po prohře Adama Polanského, i čtvrtá u Daníka Wernera byla ohrožená, později prohrál. Avšak se podařilo otočit na 3:2 zásluhou Honzy Tomana, Dana Balína a Pavla Šmída, pak však chybuje v jasně lepší pozici Eliška a srovnáno na 3:3. Velmi nepříjemná ztráta, domácí zůstávají první.
   
  V pauze mají naši své obědy z domava, něco se dokoupí v potravinách, relaxuje se u rybníka i krmením velkého hejna kachen a spřádají se plány na odpoledne. Samozřejmě může pomoci Béčko, když něco ukořistí Áčku domácích, se stejným cílem nastoupí Béčko domácích s naším Áčkem.
 
 A začíná zápas a ději se neskutečné věci. Za béčko Aleš Vondra a Martin Mikulka rychle poráží dopolední přemožitele Daníka Wernera a Elišky Jirotové. Na 3:0 pro naše Béčko s Buštěhradem A zvyšuje Junus Kerej. Pak soupeři přes Jáchyma Rejzka a Lukáše Lva snižují na 2:3, ale Nikola Hampl "zavěsil" a ve večerních hodinách vítězí senzačně naše Béčko i s Buštěhradem A. Tím mají téměř jistou záchranu ligy a samozřejmě připravenou cestu pro Áčko do čela.

 O to samé se snažilo Béčko Buštěhradu s naším Áčkem, ikdyž i zde náš tým vedl 2:0 rychle díky Daníkovi Wernerovi a Frantovi Mrkvanovi, pak do tříbodového cíle za zápas naši dotáhli přes 4 remízy. Adam Polanský, Dan Balín, a poslední 2 partie dne hráli Eliška Jirotová a Honza Toman do večerních hodin. Eliška dá pro tým remis, v jasně lepší pozici, tím je rozhodnuto 3,5:1,5 a soupeř Honzy za rozhodnutého stavu již nebojuje na výhru a tak naši vítězí 4:2. 
  
V tabulce je náš Á-tým o skore za libereckými, kteří mají o zápas více. Již o 3 body před Buštěhradem A i B, ztráceli i tepličtí. Nic není rozhodnuto.
 
    V lednu si zahraje naše Áčko s Béčkem a o všem se rozhodne v dubnu, kdy hostíme všech 12 týmů v DDM během víkendu 24.-25.4. 2020.
 
  článek právě vložen 8.12. v 15.h.
 
Tabulka: Liga mládeže  A, B tým.