Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Soutěže dospělých - KP I. - ŠK Spartak UL "B"

Tabulka-sestavy-výsledky-statistiky

 

TJ Sokol Litvínov-Lom"A" - ŠK Spartak Ústí „B“

9. kolo KP I, dne 4.3.2018

 

 

V neděli 4.3.2018 jsme jeli do Litvínova. Sice se mi sešly 3 omluvenky od prvních 3 nasazených nominovaných hráčů, ale velmi nám pomohli hosté z Neratovic.

K zápasu jsme šli jako jasní favorité.

Tentokrát jsem šel jakožto kapitán družstvu příkladem, rychle jsem vyhrál, soupeřka mi velmi pomohla, když mi nechala pěšce v centru a zahrála pasivně.

Tak jsem si alespoň stihl dojít na oběd. Ldyž jsem se vrátil, tak stihl prohrát Michal Rouč, kterému se nepovedl přechod ze zahájení a dostal se pod silný útok.

Na dalších šachovnicích se nám daří, další bod přidal Roman Burda, když se bílými ujal iniciativy a po několika výměnách si vytvořil krytého volného pěšce, kterého soupeř nemohl zastavit. 2:1

Dařilo si i Pavlu Šmídovi, který využil vazby, získal kvalitu (za dobu, co jsem byl na obědě ji prý stihl ztratit a zase získat J ) a v koncovce ji uplatnil. 3:1

Poté mírně korigoval výsledek Ivan Hrabal, který sice získal figuru, ale již nedokázal zastavit soupeřova pěšce, který došel do dámy. 3:2

Pak už šli body do našeho skóre, Karel Mitura pěkně otevřel zablokovanou pozici a otevřel sloupec na soupeřova krále, Kamil Balín získal pěšce a vyhrál na čas, Dan Balín se dostal do remízové koncovky, ale nějakým způsobem dokázal soupeřovi sebrat pěšce a po další soupeřově chybě krásně vyhrál věžovku.

 

Další kolo nás čeká až za 3 týdny, hrajeme 25.3. v Ústí, soupeřem nám bude Chess Most"B".

 

Petr Němec

 

TJ Sokol Litvínov-Lom"A"

2 - 6

2

ŠK Sp.Ústí n.L"B"

Friml Antonin

2023

0 : 1

 

Mitura Karel

2175

Chmelik Jiri

2020

0 : 1

 

Burda Roman

2069

Saffova Michaela

1837

0 : 1

 

Nemec Petr

2034

Dvorak Jaroslav

1938

1 : 0

 

Rouc Michal

1900

Hanzlik Tomas

1829

0 : 1

 

Smid Pavel

1870

Hanzlik David

1713

1 : 0

 

Hrabal Ivan

1930

Kujal Gustav

1770

0 : 1

 

Balin Kamil

2048

Kirchner Michal

1574

0 : 1

 

Balin Daniel

1705