Novinky
extraligaV pátek 10.12. proběhlo v našem klubu vyhodnocení roku 2010.
Jak jsme dobývali Evropu i svět !

Vicemistryni světa v korespondečním šachu, postup na ME a MEU žáků, to vše i mnohé další se zdařilo v našem klubu v letošním úspěšném roce 2010.

V pátek 10.12. se v naší klubovně sešli členové klubu i rodiče žáků, abychom vyhodnotili nejlepší reprezentanty/ky klubu za končící rok. Prologem bylo finále  3měsíčního klubovního přeboru a po vyhodnocení následoval bleskový turnaj.
   V kategorii dospělých jednotlivců byl vyhodnocen obrovský úspěch Marie Bažantové, která se letos stala vicemistryní světa v korespondenční šachu.
   V kategorii žáků jednotlivců byl odměněn úspěch Vaška Soukupa, který v kategorii do 10 let se stal vicemistrem republiky a reprezentoval na ME v Gruzii.

Kategorii dívek ovládla Eliška Kalinová, která v deseti letech obsadila 4.místo na MČR a kvalifiovala se na MEU do Rakouského Murecku.

V kategorii dospělých družstev bylo vyhlášeno naše družstvo Lucie Jínová (host), Marie Bažantová, Františka Čechová za účast v extralize žen.

V kategorii žáků družstev bylo vyhodnoceno 6.místo našeho žákovského týmu z Mistrovství ČR družstev (49.ročník "Zaječic" za účasti 53 týmů) ve složení: Jan Mikeš, Martin Vlasák, Jarda Říha, Vašek Soukup Karel Maršálek, Verča Valterová, Eliška Kalinová.
   Ocenění získal náš dlouholetý bývalý hráč (nyní u nás trenér) Jiří Dufek, který byl pozván do čtyřčlenného týmu V.Topalova pro souboj o mistra světa s Ánandem. Předtím dokázal s Veselinem Topalovem v Linares v partii se zkráceným časem remízovat.

Všichni obdrželi pamětní plakety a diplomy jako poděkování za skvělou reprezentaci klubu a předseda klubu popřál všem podobné úspěchy do nadcházejícího roku.

Poděkování patří  i našim sponzorům Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra, akciové společnosti Millba-Czech, Autodíly Špindler Holding a.s. a městu Ústí n.L. za celoroční podporu mládeže a tím i podíl na úspěších.

Při následném vyhlášení klubovního přeboru byli odměněni v kategoriin žen Marie Bažantová, juniorů Jan Mikeš, veteránů a ela do 1900 Ivan Hrabal a v konečném pořadí se stal klubovním přeborníkem Pavel Chrz (vyhrál při shodném počtu bodů "rozstřel" 2,5:1,5 tempem 5min.+3vt s Petrem Němcem) před Petrem Němcem a Marií Bažantovou.
  Skvělý večer zakončil bleskový turnaj, kde vítězství vybojoval náš nový člen Pavel Makievich z Běloruska, bydlící v našem městě.

Na snímku: Marie Bažantová, stříbrná z MS, se svoji sestrou a spoluhráčkou Františkou Čechovou z extraligy žen.