Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Extraliga mládeže: 3:3 s vedoucími Kobylisy a 3:3 s třetí Plzní k postupu nestačilo
Do skupiny o záchranu (o 9.-16. místo), ale s nadějemi
 
Do Teplic naše áčko mládeže jelo s odhodláním prorazit do finálové skupiny o 1.-8.místo. Po dvou dramatických bitvách s Kobylisy a Plzní se nezdařilo, dvakrát 3:3.
V obou zápasech naše mládež tahala za delší konec provazu a měli k výhře blíže, soupeři měli štěstíčko.
 K postupu bylo třeba jeden zápas vyhrát 4:2 nebo oba nejtěsnějším rozdílem. Naši však zakončili západní skupinu se vztyčenou hlavou. 3 výhry, dvě remízy a dvě prohry v prvních dvou kolech byly asi bohužel rozhodující. Byť nyní ještě šance byla.
  
  Předloni jsme zažili těžkou skupinu o záchranu, zdařilo se. Vloni jsem proklouzli do skupiny do medaile bez rizika sestupu. Soupeři byli silnější, tak 8.místo. A nyní tedy o 9.-16.místo.
  Vzájemné zápasy se počítají, to je dobrý vklad 9 bodů ze 3 zápasů si naši nesou. Ale moravská (východní) skupina byla těžší, těžší budou soupeři ve skupině o záchranu a padají 4 celky z 13.-16.místa. Malý náskok je, ale každý může uhrát ještě 12 bodů.
 
   V sobotu získali (dle pořadí desek 1.-6.) Míra Jirásko 0,5 bodu ze 2 partií, Dan Werner 1,5 bodu, Vláďa Veverka plný počet 2 bodů, Lukáš Lev bez bodu, Martin Mikulka 0,5 bodu, Prokop Licek 1,5 bodu. 
 
  4 kola o záchranu se odehrají na Vysočině 19.-21.4., ve vedlejší vesnici máme opět domluveno zázemí v rodinném domu pro naší výpravu, kde se nám vloni moc líbilo.

Extraliga západ, tabulka  Extraliga východ, tabulka
  5.-8. do skupiny o záchranu
  
 
Pořádali jsme sraz ligy mládeže 
Jeden bod pro Béčko ze dvou utkání proti Tietz (2:4) a ŠK Karlovy Vary (3:3)
 
 
Naše Béčko prohrálo po boji s favorizovaným Tietz Karlovy Vary 2:4 a pak v dramatickém zápase si připsalo bod za remízu 3:3 s ŠK Karlovy Vary.
Děkujeme J. Řeháčkovi st. za organizaci celodenního srazu v DDM, kde byli ještě českolipští. A všem našim za bojovnost. Bohužel bez bodu skončili na první a druhé desce Nikola Hampl a Vítek Zischka, bod na poslední měl Jan Řeháček ml., oba body bravurně vybojovali Ivan Poliakov a Bohdan Zikranets na čtvrté a páté desce.
 
 Poslední 4 kola, padají 3 poslední celky z 12, se odehrají v Kralupech 20.-21.4.