Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Závěr finálového MČR mládeže v Teplicích
Letos bez medaile, Martin Mikulka 10. v ČR 
  
 
V sobotním posledním kole si naši chtěli vylepšit postavení v tabulce, posunout se výše, nepovedlo se však nic, kromě výsledků ani partie nebyly dobré. Přesto si všichni naší finalisté zaslouží ocenění za bojovnost, snahu i skvělé momenty v náročném finálovém republikovém turnaji.
  
Martin Mikulka skončil s 5 body z 9 desátý v republice do 12 let, Dan Hong Werner 15. v H16 (v chlapeckých kategoriích starotovalo 24 finalistů, kteří pročli krajskými přebory a polofinálovými turnajem Čech a Moravy). Dívky mají MČR otevřené, Anička Losenická získala 3 body z 9 a skončila na konci třetí desítky. Klubovou i krajskou výpravu v místě připravoval trenér Miloš Kozák, Martina Mikulku trenér Pavel Chrz.
 
V posledních dvou letech jsme si zvykli na medaile Martina Mikulky (bronz 2021 v desítkách i 2022 v dvanáctkách), ale to jsou obrovské úspěchy, je to sport, někdy se zadaří, někdy méně. Jde o to aby úspěch i neúspěch inspiroval k další tréninkové práci.
 Vždyť medaile před Martinovými úspěchy získali z našeho klubu do té doby žáci jen 4x. (Honza Mikeš stříbro ve dvanáctkách 2008, a zlato v šestnáctkách 2012, Vašek Soukup stříbro v desítkách 2010 a Dan Hong Werner stříbro v desítkách).   
 
 Velké poděkování´pořadatelům z ŠK Most včele s Miroslavem Korschnerem za skvělé MČR, důležitou součástí pořadatelského týmu byli rozhodčí z našeho klubu Michal a Richard Sliva.