Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Extraliga mládeže zahájila soutěže družstev
23.-25.9. naši bojují v Říčanech 
 
průbžně doplňovaný článek z místa, zhodnocení 28.3.

V sobotním dopoledním kole se nepocedlo vůbec nic. Naši byli jen o trochu papírově slabší, ale někdo pokazil od zahájení, někdo v lepší či i  vyhrané pozici. Výsledkem je drtivá prohra 0,5:5,5 s Kobylisy Praha. Jedinou remízu vybojoval Dan Hong Werner, kdyby bylopotřeba, hrál by dlouho i na výhru, ale za stavu 0:4 byla remíza před odpoledním náročnýmkolem v pořádku.   
 
Po obědě jsme si řekli, že se hodí dopolední zápas za hlavu a začne se znovu Tým byl nladěn na favorizovaný Unichess Praha.

Zdařilo se, vedli jsme 2:0 (Prokop Licek a Dan Hong Werner vyhráli), pak dal Martin Mikulka remis, nechal si dát věčný šach, Míra Jirásko byl vyhraný a také vyhrál. Soupeři již jen korigovali u Petra Mikuláše a remízou Lukáše Lva na naší výhru 4:2.
 
  V neděli čekají ještě těžší dvě kola s domácími.   
 
V neděli dopoledne naši statečně bojovali s Říčany A, po velkém boji před jen domácí ukázali svou sílu, Z našich remizovali Lukáš Lev a s J.Šmolíkem (skoro 2300 elo) hrál nejdelší partii Dan Hong Werner. Ostatní podlehli, 1:5.  Říčany mají hráče z Prahy i středních Čech a tak jejich béčko vede tabulku záp. skupiny a i s ním naši prohráli 1:5, remízovali první dva Míra Jirásko a Dan Hong Werner.   
 
Skupina se dohrává v prosinci (naši v Teplicích) a v lednu (hostíme v DDM Liberec a Jičím). V dubnu pak skupina o medaile a o záchranu s moravskými celky.