Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Extraliga mládeže
O záchranu na Českomoravské hranici

Naši 11. ze 16, 3. z B-finále o 9.-16. místo.
Záchrana extraligy pro další rok (padá 13.-16.tým) 

 
Aktualizováno před posledním kolem: 
Extraliga zachráněna! Díky 3 výhrám přineseným do B-finále a páteční výhry s Prostějovem. Byť se v sobotu 2 zápasy naši prohráli, musely by jiná utkání dopadnout s překvapením, aby nebyla jistota záchrany. To se nestalo a naši nebudou horší než 12. Padá 13.-16.tým.  Poslední kolo s Jičínem.
 
Padá z finále B (o 9.-16.místo) 4 poslední. Naši chtějí být v první čtyřce. Bude to těžký boj. Čekají 4 z moravské skupiny, která byla silnější. S Prostějovem to bude otevřený zápas vyrovnaných soupisek. Další tři týmy, soupeři. mají silnější soupisky.

 
Pátek 16:00-20:15: Drama úvodního kola (ze 4 kol) posledního srazu na Českomoravské hranici. Hotel Pavla, Vlachovice u Žďaru nS.
S Prostějovem naši prohrávali 0:1 a 1:2, dokázali otočit na 3,5:2,5. Franta Mrkvan a Honza Toman prohráli (1:2), když předtím výhrou Martin Mikulka vyrovnával na 1:1, pak ale v dramatických partiích otočili na 3:2 výhrami Daní Hong Werner a Filip Dolenský. Na 3,5:2,5 jistil na první desce Míra Jirásko. Šance záchrany je, ale vyhráno není, zítra s Vlašimí, Starým Městem a v neděli Jičín. Všichni mají silnější soupisky, ale naši budou bojovat.  
 
 
 Po více než 4 hodinovém statečném boji dopoledne v sobotu naši těsně prohráli 2,5:3,5 s favorizovanou Vlašimí, která má na 1.š. Jakuba Vojtu, hráče s elem 2400. Na prohry Filipa Dolenského a Honzy Tomana se podařilo snížit Frantovi Mrkvanovi na 1:2. Míra Jirásko byl i vyhraný na 1.šach. s veletěžkýmsoupeřem (má již normu IM) nakonec nevyužil Míra možnosti a soupeř ubránil remis věčným šachem. Martin Mikulka nepostavil pozici dobře s J.Dudkovou, ativitou dosáhl remízové pozice v koncovce, ale pak udělal chybu a měl prohrát. Soupeřka ji nevyužila. 2:3 prohráváme a Dan Hong Werner z remízové věžovky silou vůle udělá vyhranou, ale v závěrečné chvíli se přešáhne a bohužel remis v partii a těsná prohra 2,5:3,5.
  
 Další těžký soupeř odpoledne Staré město (dva synové velmistra Vlastimila Babuly), k záchraně potřebujeme bod, zítra ještě Jičín bojující o záchranu. Sestup 4 z 8 B-finalistů je tvrdý. Naši prohráli 1,5:4,5, vyhrál krásně s Babulou Matějem Martin Mikulka. Remízu přidal Dan Hong Werner. Prohráli:Míra, Filip, Honza, Franta. 
  
 Poslední kolo s Jičínem. Sice naši vedli 2:0 hezkými výhrami Míry Jiráska a Dana Hong Wernera. Pak 4 partie byly velmi dlouhé, bojovné, už končily i boje o medaile. Bohužel naši prohráli, ale se vztyčenou hlavou, 2:4. A 11.místo z 16 (3. v B-finále o 9.-16.místo), zaručující příští rok extraligu.
 
 B-tým 3x prohrál v lize e Varnsdorfu, obsadil 9.místo z 12 a ligu opouští  
  
  Těsně, padají 10.-12. a dva horší ze 4 skupin na 9.místě, naši mají nejméně bodů na 9.místě.  tabulka