Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
 Krajské přebory dospělých: Souboj rezev ligových týmů jasně v náš prospěch  
Béčko spěchá za zachránou KP I.tř.
 
Na stadioně v domácím prostředí hostil  v KP I.tř. náš B-tým také ligovou rezervu chomutovského týmu Sokol Údlice.  V souboji papírově vyrovnaných měli jasně naši navrh a deklasovali soupeře 6,5:1,5.


4:0 na posledních čtyřech šachovnicích:  Nejmladší hráč soupisky, 12 letý Dan Hong Werner porazil o dva roky silnějšího talenta domácích Šimona Peroutku na poslední desce, s přehledem vyhrála Marie Bažantová a Jan Voslař. V úplném závěru otočil partii bez pěšce matovým útokem Tomáš Zima.

 Jediné body soupeře: na 4.š. remízoval Ivan Hrabal, na třetí prohrál Michal Rouč s předsedou domácích Koblasou.
 
 Klíčové body na 4:1 a 5:1 získali naši 16letí mladící Dan Balín a Pavel Šmíd  na prvních dvou šachovnicích se silnými zkušenými soupeři. Dan na dvojce proti Nudčenkovi a Pavel na první šachovnici s Cakem.
 
 Sestupovat mohou i 3-4 týmy, tak je dobře, že se náš tým dere do středu tabulky.  
 
   Pozor za týden, budou nám chtít údličtí oplatit v souboji ligovách áček, pro změnu u nich. Naše áčko naopak bude chtít na B-tým navázat. 
 
   V KP III. tř. jely naše dva D týmy do Děčína a Litoměřic. Dobře si všichni zahráli, Naše Déčko prohrálo 1:4 (remízy Michala Macha a Junuse Kereje), Éčko s nejmladšími žáky a jejich otci, kteří začali teprve letos závodně hrát, veze prohru 0:5, nevadí.
 
 
   Áčko vers Béčko v 1. lize mládeže, předehráno, viz níže. Buštěhradské áčko naopak ztratilo se svým Béčkem. Tak náš Átým má 3 body náskoku před libereckými, se kterými ještě bude hrát a 4 body před teplickými.
Liga mládeže