Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
1. Česká liga mládeže: Naše Áčko porazilo ve vzájemném  zápase náš B-tým 5:1
V boji extraligu 4 kola před koncem na první místo 
 
 
Vedoucí tým libereckých měl toto 7.kolo předehráno a tak po sobotní podvečerní výhře A-družstva ve vzájemném klubovém derby s Béčkem 5:1 jdou naši na čelo tabulky s 3bodovým náskokem. 
 
  O sobotním podečeru to byl moc pěkný zápas, oba týmy se snažily a nakonec z B-družstva vyhrál na 1.šachovnici Lukáš Lev s Pavlem Šmídem. Na 2.-6. šachovnici vyhráli Dan Balín, Dan Hong Werner, Jan Toman, Eliška Jirotová a Franta Mrkvan (všichni A) . Proti Nikolovi Hamplovi, Junusi Krerejovi, Aleši Vondrovi, Martinu Mikulkovi a Janu Mittelbachovi (B). 
 
 Poslední sraz, čtyři kola (7.-11.kolo) hostíme v Ústí 24.-26.4. (všech 12 týmů) a tam se rozhodne, zda se poprvé v historii našemu áčku podaří postoupit do extraligy.
 Béčko musí alespoň ještě jednou vyhrát k 9.místu (sestupují 3 poslední), ale při větším počtu výher může skončil velmi pěkně. Zatím je kolem středu tabulky.
 
Liga mládeže  A, B tým 
 
Soutěže dospělých, v neděli těsné prohry v lize a krajském přeboru 2.třídy
 Áčko bylo blízko senzace - 3,5:4,5 s Kobylisy
 
Nováček 2.ligy, zatím předposlední v tabulce náš Á-tým, přivítal favorita na postup Kobylisy Praha.  U nás chyběli první dva hráči a soupeři měli na prvních 7 šachovnicích vyšší elo.
 Po bojovném výkonu nebyli naši blízko senzaci. 
Vpředu se naši snažili proti nejsilnějším hráčům soupeřů. Kapitán Jakub Přibyl hrál první šachovnici, 16letí mladíci Adam Polanský a Pavel Šmíd druhou a třetí a zkušený Dušan Erban čtvrtou, přes nějteré nadějné pozice se bodovat nepodařilo, 0:4. 
 Naopak vzadu jako první využila Marie Bažantová na 8.šachovnici stejně silného soupeře a rozhodla partii ve svůj prospěch. Petr Němec na 7.š. ztratil kvalitu, útočil, získal ji zpět a pěšce k tomu, poté i bod. Pavel Chrz v obou stranné časovce přehrál soupeře, který pak navíc hrubkou prohru stvrdil. Za stavu 3:4 se snaží nejzkušenější náš hráč Václav Kupšovský porazit o více než 200 elobodů silnějšího kapitána domácích. Pěšec více v dámské koncovce nestačil, remis.

  Trošku smolná prohra 3,5:4,5, ale dává naději, že proti jiným týmům v dalších kolech můžeme bodovat a o záchranu se poprat.
 
 C tým ztratil vedení v zápase a veze těsnou prohru z Děčína v KPII.
 
  Náš C-tým vedl v Děčíně s Céčkem domácích 3,5:1,5, když vyhráli nejmladší členové družstva, dvanáctiletí Dan Hong Werner, Marek Šíp a také dorostenec Jan Toman.  Prohrál Jirka Rojt a remízoval Nikola Hampl. V závěru však soupeř otáčí, Michal Sliva ztratil prohrou 100% úspěšnost sezóny (10 z 10 ve více soutěžích mělzatím letos), neuspěl ani Michal Mach a též Milan Maščák po hrubce.