Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Soutěže družstev dospělých zahájily hned 5.1. krajským přeborem I.tř. a KP III. 
Béčko vítězí na horké půdě exligového Mostu "A" 5:3
 
Podrobný report od kapitána Béčka o zápase ZDE  proklikem. 
 
Parádní novoroční kousek se podařil našemu B-týmu, bojujícímu o záchranu KP I. (zatím jedna prohra a tři remízy z loňska). Vyšlápl si, jak při novoročních výstupech na vrcholky hor, na exligového aspiranta na postup zpět, zatím druhého v tabulce. Na jeho půdě naši vyhráli 5:3.

Sice ani jeden tým nebyl v základu, sympatické je, že se u nás ani žáci nezalekli soupeřů. 
 Prohrál jen na 1. šachovnici s hodně silným soupeřem Tomášem Vágnerem dorostenec Pavel Šmíd.  Vyhráli David Hozda, Richard Sliva a v souboji dvou patnáctiletých dorostenců byl úspěšnější náš Honza Toman s Mírou Jiráskem. Remízovali: Na druhé desce s zkušeným Kameníkem dorostenec Adam Polanský, Petr Němec, Michal Rouč i dvanáctiletý  Dan Hong Werner s kapitánem soupeřů R.Peškem (ten měl zatím 4 body ze 4).
  Naši se tak posouvají ke středu tabulky. 
 
 V KPIII. Éčko také poprvé vyhrálo, s Chlumcem D 3,5:1,5. Vyhráli otec a syn Mikulkovi, Petr Mrvan nejst., remízoval na 1.desce s J.Ladro žák Franta Mrkvan a prohrál jen na druhé Michal Mrkvan.
 
  Ve stejné soutěži naše Déčko prohrálo 3,5:1,5 s Déčkem Děčína. Vyhrál Franta Sysel, remízoval Aleš Vondra, prohráli Jan Řeháček, Ondra David a Junus Kerej.
 
  Z KPIII. se nikam už nesestupuje a hrají jak mladší žáci tak noví naši dospělí členové. Nejdůležitější je, že to všechny baví. 
 
 2.liga a KPII. (A a C tým) je na programu příští neděli, áčko hostí Kobylisy od 10.hodin na stadioně.   
 
Všechny soutěže, tabulky, výsledky jednotlivců, podrobnosti: