Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Pořádáme v DDM mezi svátky:
www.vanoce.sachyusti.cz  
29.12.
Vánoční turnaje pro dospělé a mládež
27.-30.12.
Kemp pro mládež s velmistry a mistry
28.12. odpoledne
Seminář nejen pro trenéry
 
Krajské kolo přeboru škol
28.1. Louny - 
rozpis, propozice
 
--------- 
 
Poslední neděle podzimní části: V soutěži dospělých obě výhry "A a C" týmů na závěr
Áčko vykřesalo v K. Varech jiskru naděje 

 Do Kalových Varů cestoval náš Á-tým. Jako nováček v lize utržil zatím vysoké 4 porážky a měl na kontě pouze 2 vyhrané partie z 32, poslední místo. Domácí rezerva silného klubu Tietz Karlovy Vary, zatím předposlední, měla jeden bod, ale tři jen těsné bojovné prohry. Pokud by naši chtěli pomýšlet na jarní šanci záchrany (padají 3 z 12) bylo nutné body získat. Po dlouhém, více jak 5hodinovém boji se zdařilo. Sice naši prohrávali, když talent českého šachu Kůsa porazil naší jedničku Dana Kotka. Adam Polanský za nepříznivého stavu na pokyn kapitána odmít remízu, ale prohrál, 0:2. Snížil útokem Pavel Chrz na 1:2, v pěkné pozici ztratila Marie Bažantová pěšce i partii, 1:3. Stále jsme věřili zbývajícím slibným pozicím našich. Dan Balín se ubránil a pak hezky obětoval figuru v koncovce, soupeř ji musel vrátit a s pěšci navíc už dotáhl Dan partii k výhře na 2:3. Václav Kupšovský spolehlivě pomalu uplatnil 2 pěšce navíc, 3:3.  Pavel Šmíd má remízovou pozici a kapitán Jakub Přibyl vyhranou, bude to dobré, vidíme. Změna plánu: Soupěř Pavla si vleze do samomatu (S+P x J+P), musí dát pěšce a zjistí, že pozice jezdce a pěšce proti střelci je za Pavla vyhraná. A tak za stavu 4:3 jistí kapitán Jakub Přibyl téměř vyhranou pozici remízou na tři zápasové body - 4,5:3,5. Není nad to hrát "týmově" :)
 
 Fajn, ale jaro bude náročné, ale je o co hrát. Je dobře, že se opět vytáhli16 letí mladící: Pavel a Dan vítězně, Adam se obětoval pro tým a nedal remis za nepříznivého stavu. Minule 1,5 z 2 (Adam výhra, Pavel remis, bohužel to byly tehdy jediné body týmu).
 Soupeř spadl na poslední místo, my bodově dohnali Duklu Praha a chomutovské Údlice, ale jsou před námi týmy i "na dostřel", o záchranu se popereme.
    
    C- tým v KPII. poráží loňskéhu účastníka KPI.  Svádov
 
  Skvěle a suveréně vyhrálo Céčko se Svádovem A 5,5:2,5. I tady se blýskli výhrami mladí, 15letý Jan Toman porazil silného V. Vodehnala, vyhráli 12letí žáci Franta Mrkvan a Dan Hong Werner (tomu 12 až dnes v pondělí, blahopřejeme).  Vyhrál také kapitán a trenér Michal Sliva. Remízovali Jaroslav a  Tomáš Zima a dorostenec Jirka Rojt. Neuspěl jen Milan Maščák.
  C-tým se posunul z hranice sestupu ke středu tabulky, na 8. místo, má 2 výhry, 2 prohry, jednu remízu.
 
Tabulky A až E týmů, 2. liga až KPIII.