Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Česká liga mládeže pokračovala na horké půdě  Buštěhradu
Hrdinové z B-týmu, Áčko na čele
 
  Na zámku v  Buštěhradě se hrála dvě kola České ligy mládeže a naše týmy si prostřídaly ty domácí, buštěhradské. Naše áčko ztrácelo na vedoucí Buštěhrad A 2,5 bodu na skore, a hned třetí bylo Béčko domácích. Z tabulky, kde naše Béčko bojuje o záchranu, by si jeden myslel, že budou do počtu nebo jako "chudý příbuzný".
 
  Vše bylo jinak a až na jediné remízové klopítnutí naše týmy "vyloupily" body domácím na nechvalně mediálně proslulém (jinak tedy moc hezkém) buštěhradském zámku.

  V sázce bylo mnoho, boj o průběžné první místo, postupové do extraligy, kterou náš klub ještě nikdy nehrál. Naše béčko o záchranu ligy.
 
Pokud se někomu zdají šachy nudným sportem, měl se v sobotu dívat ...tak alespoň obsahem - viz dále 
 
 Liga mládeže  A, B tým
 
Soutěže dospělých pokračovaly posledním předvánočním kolem  
Béčko dospělých opět remízovalo, bez remízy
 
  B- tým potřetí remízoval, po velkém boji 4:4, když ani jedna partie neskočila remízou. Výhry zajistili: Marie Bažantová, Petr Němec, Václav Kupšovský a Michal Sliva.  Článek od kapitána Petra Němce opět v pondělí zde... 
 
  V KPIII. dáváme šanci především mladým hráčům a také dospělým, co teprve začali závodně hrát.  Náš D-tým neuspěl v Chlumci "D" 1,5:3,5, vyhrál dorostenec Franta Sysel, remízoval Ondra David. Éčko také prohrálo 1,5:3,5 v Krupce, na 1.šachovnici se blýskl žák Franta Mrkvan výhrou na hráče s elem 1800, remízoval Jan Mittelbach st.