Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Závěr sezóny dospělých se zdařil, splněny všechny cíle
Áčko znovu ligové
 
Když do konce soutěže chyběly 3, 2, 1 kolo, nebylo stále jisté, zda ligy dosáhneme a pokud ano, tak, zda bude druhý tým hrát KP I. Nakonec se podařilo obojí. A ktomu medaile z nejnižší soutěže, tam má možnost postupu více týmů do KP II. 
 

 Poté co jsme již týden věděli, že Céčko z KPII (i přes pád béčka z KPI.) vybojovalo KPI., jme chtěli posunout do ligy Áčko. Čekal souboj v Litoměřicích s druhým celkem tabulky, který chtěl vyhrát potřebných 5:3 a jít tím na první místo. Zápas vyrovnaných sestav byl dlouho rovný. Postupně remízovali: Jakub Přibyl, Dušan Erban, Pavel Chrz a Dan Kotek. Ostatní pozice se zdály být mírně povětšinou mírně horší za naše barvy. V pravou chvíli otočil na výhru nejmladší člen týmu Adam Polanský a 3:2 bylo nadějné. Stále bylo potřeba hrát obezřetně a Jarda Říha šel tvrdě do remízového přístavu a zajistil vytouženou půlku na potřebných 3,5:2,5. Nakonec i Libor Chochol a Vašek Kupšovský (nejlepší hráč áčka, přes 80% bodů) zremizovali své partie a tak se 7 remízami a jednou výhrou vezeme vítězství 4,5:3,5 a KPI. vyhráváme o 5 zápasových bodů.
    
 B-tým již neměl šance záchrany z KPI. (jak je uvedeno, KPI vybojovalo céčko) a v souboji s Děčínem B se hrál vyrovnaný zajímavý boj, nakonec odvezli děčínští 3 body za výhru 4,5:3,5. Béčku patří 10.místo z 12 a první náhradník pro KPI. Na první šachovnici se blýskl patnáctiletý Pavel Šmíd s 5,5 bodu z 9. Vybojoval si tak místo v áčku příštího roku.  Zpráva kapitána  (doplní se)
 
 
 Déčko hrálo s jistým vítězem Litoměřice E, těsně prohrálo. Vyhrál Aleš Vondra, remis Michal Mach a Michal Mrkvan, prohráli Jan Toman a Franta Mrkvan.
 
  Na plánované závěrečné schůzce ještě v neděli večer se nás sešlo 26, poděkovali jsme kapitánům, určili stejné kapitány na příští rok, kteří zapracují na sestavách, jež však nebudou příliš rozdílné současných. Když se mladí budou zlepšovat, pak týmy budou silnější.  
 
Tabulky, výsledky: dospělí A  B  (oba KPI.)  C  (KPII.) D  (KPIII.)  
    
 
Grand-Prix Teplice 
   Bronz Dana Honga Wernera
 
Ve starší žácích 2004-07 je Dan Hong Werner narozený v prosinci úplně nejmladší, bojoval o přední místa a bronz je tak úspěchem. Těsně pod stupni vítězů, ale veliký úspěch dosáhl Martin Mikulka (ročník 2011) v kategorii 2008 a mladší čtvrtým místem.