Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Velká cena Mostu, první turnaj z podzimní Velké ceny žákovských družstev.
Žákovské áčko má zlato, skvěle B i C tým 


 To se snad ještě nikdy nepodařilo, aby 3 naše týmy skončily v první sedmičce. Z 18 družstev Velké ceny žákovských družstev v Mostě vezeme zlato, 6. místo B-družstva a neuvěřitelné 7.místo Céčko, které bylo dle Ela nasazeno až poslední, 18. Výpravu vedl Michal Mach.
 

Druhý turnaj bude na programu 10.11. v Teplicích a závěr u nás v ústeckém DDM 1.12.  Můžeme postavit na oba turnaje i 4. D-tým. V Teplicích budou slavit jubilejní 40. ročník ("starší" jen náš šachový tábor :) ) a u nás vyhodnotíme turnaj i celý seriál.  
 
V neděli zahájily prvním kolem soutěže družstev dospělých KP I a KP III. 
Ačko první krok k ligovému návratu. 
 
V KP I. máme dva týmy. Áčko se chce vrátit do ligy a poradilo si se Svádovem-Olšinky 6:2. Soupeři se moc snažili a 3 hodiny byl výsledek při stavu 1:1 na vážkách, pak rozhodla zkušenost našich. Vyhráli: Vladimír Hadraba, Jakub Přibyl, Dušan Erban, Daniel Krušejl, Marie Bažantová, remízovali Daniel Kotek a Jakub Přibyl. Prohrál v lepší pozici nejmladší člen týmu, patnáctiletý Adam Luboš Polanský.      
 
B-tým měl za soupeře v Chomutově rezervu ligových údlických. Papírově silnější domácí porazili naše B-družstvo 5,5:2,5. Vyhrál jen kapitán týmu Petr Němec (na "dvojce" se silným Nudčenkem), dále Richard Sliva, remízoval Michal Sliva. Neuspěli: na 1.desce 15letý dorostenec Pavel Šmíd (s volný hráčem z ligy s elem přes 2200) Honzou Šlamou, dále Michal Rouč, Honza Hung Do, Jaroslav Zima, Michal Volf.

D-družstvo, kde dáváme šance žákům, spíše mladší žákům (hráli 4 ročníku 2007), si v nejnižší soutěži doma poradili s Bystřanskými jezdci (papírově elově vyrovnané sestavy) vysoko 4:1. Na první desce remízoval Daník Hong Werner, na druhé jediný dospělý, kapitán Michal Mach. A pak vyhráli: Marek Šíp, Kája Bureš a Franta Mrkvan neměl soupěře.  
 
Céčko KP II.  již hrálo a vyhrálo - viz níže (a 2.kolo hraje 4.11. venku), A, B, D hrají 2.kolo 11.11. 
 
Přehled soutěží: A  B   C  D (2x KPI. KPII., KPIII)