Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
C-tým v krajském přeboru II. třídy po boji těsně vítězí 
Zahájily soutěže dospělých, áčko zkusí ligový návrat
 
4 týmy dospělých (kde však stavíme i dorost a žáky) vstupují do bojů v krajských přeborech v těchto dvou víkedech. Céčko po velkém 4 hodinovém boji těsně zdolalo nováčka soutěže KP II. Slavoj Litoměřice "D" 4,5:3,5. Vyhráli: Marie Bažantová - na 1. šachovnici, Michal Sliva, Martin Vlasák, Michal Mach. Prohráli Dan Balín, Jirka Rojt,  Milan Krausz. Na jisté zápasové 3 boy jistil závěrečnou remízou za stavu 4:3 Dan Hong Werner.    
 
Áčko po sestupu z ligy hostí v neděli 21.10. na stadioně od 10.hodin Svádov v krajském přeboru 1. třídy. Béčko zajíždí do Chomutoval na Údlice "B" ve stejné soutěži. D-tým hostí týž den klub z Bystřan u Teplic, Bystřanské jezdce. 
 
Ať se všem daří, dobře si všichni zahrají, poděkování kapitánům, kteří se o týmy A-D postarají: Jakub Přibyl, Petr Němec, Michal Sliva, Michal Mach.   
 Vše o soutěžích dopělích, kde hrají A  B   C  D   (2x KPI. KPII., KPIII) 
 
 
Zahájil 1. díl ze sedmi mládežnické Grand-Prix našeho kraje
Dvě stříbra z Povrlů   
 
10členná výprava pod vedením trenéra Richarda Slivy vyjela do Povrlů. Mezi 71 mladými šachisty 3 věkových kategorií naši bojovali statečně. 
  
 Stříbro si odváží Dan Balín roč. 2003 (v dorostu 200-03) a Dan Hong Werner roč. 2007 (starší žáci 2004-07), tedy oba v nejmladším ročníku svých kategorií.
 
 V první desítce jsme měli zastoupení: Mladší žáci (28. úč.) 7.  Ondra David, 10. Honza Čech. Starší žáci (34 úč) 6. Jan Toman. Dorost (9 úč.) 4. Franta Sysel. 
 
 Všichni se snažili, někteří byli vůbec poprvé na turnaji. Franta Mrkvan těsně za desítkou. Aleš Vondra a nejmladší člen výpravy, 7 letý Martin Mikulka získali 3 body ze 7 a poprvé byl Honza Želina, který od září je v našm klubu a 2x vyhrál. 
  Poděkování otci Františka, Michalu Mrkvanovi, za dovoz materiálu i části výpravy. 
Fotky  od Jiřího Stránského  z Teplic. 
 
 
 
 
1. Česká liga mládeže zahájila v Karlových Varech
Mladší náš tým zatím má jediný bod 
 Silné ročníky 2000 a 2001 nám odrostly, stavíme tým z většiny na mladších žácích,kteří za pár let jistě budou hrát o nejvyšší mety. Prostřídáme více hráčů, aby si všichni ligu zkusili. Zatím se snažili proto starším, ikdyž 3 zápasy prohráli. Hned na úvod s největším favoritem Unichessem Praha 4,5:1,5, poté remíza s Buštěhradem 3:3, prohra s Libštátem 1:5 a s Teplicemi 1,5:4,5.
 
Víkend byl přínosný po šachové stránce, i zajímavý po mimošachové. Krásné procházky na kótu nad lázeňskou zónou, hrálo se v lázeňském hotelu Mánes, kde i chutné obědy. Ubytování sice trošku dále, ale hned vedle byl bowling s pizzerií, kde jsme večer relaxovali. 
 Trenér týmu: pavel Chrz