Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Mistrovství ČR družstev mladších žáků - Varnsdorf 15.-17.6. 2018
9. místo pro naše barvy
 

Na finálovém turnaji pro 28 drusžtev byl náš tým nasazen 16. Mladší žáci bojovali na maximum a vydobili nádherné 9.místo. Porazili i přemožitele a krajského přeborníka ŠK Teplice. Hráli týmově, počítá se výhra v zápase za 3 body, remíza za bod.
 
 
Je to naše třetí nejlepší umístění v historii. Po pátých místech z let 1993 a 2011. 
 
Vybojovali jsme tím druhé postupové místo pro náš kraj na rok 2019 (další místo pro kraj za každého na 1.-13.místě).
 
Letos naši hráli na divokou kartu, protože jsme akci pořádali.  ředitelem soutěže byl Michal Mach, v org. týmu byl Michal, Richard Sliva, Pavel Chrz. S týmem velmi pomohl otec Franty Mrkvana Michal Mrkvan, trenérem byl Pavel Chrz

Povedl se výlet na hrad Tolštejn s od nás připravenou orientačně-luštitelskou hrou, zúčastnio se 18 týmů.
 
Za rok mohou hrát všichni naši chlapci, neb jsou ročníku 2007 a  ml. a letos byla hranice 2006. Roste nám skvělá generace 2007 a ml. Máme v klubu další, kdo jak bude rok trénovat, hrát, bude vybrána sestava na příští rok, kdy bychom měli určitě z KP postoupit, kdyř dvě místa.

 Do mladších žáků u nás se přidal Marek Šíp, který chodil na ZŠ Povrly, kde byl členem klubu Šachy Povrly. Jde však na gympl a i bydlištěm je k nám blíže. Po dohodě s Michalem Burgermestrem, kterému děkujeme za mnohaleté trénování Marka, přestoupil před turnajem v Zaječicích Marek k nám.