Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky

Skočilo finálové Mistrovství ČR v Jeseníkách
Mezi finalisty hráli Pavel Šmíd a Dan Hong Werner

Skělý výkon: Dan Hong Werner skončil 8. v H12 a jako třetí z mladšího ročníku 2007 má přímý postup na finále 2019. 

 Po loňském stříbru v kategorii do 10 let spojeném s účastí na mistrovství Evropy, přešel Daník do starší kategorie H12. Mezi 24 finalisty si během 9 kol zahríl s první pěticí nasazených i všemi medailisty, prvního nasazeného a stříbrného Štěpána Hrbka (elo přes 2000) dokonce porazil, nakonec vybojoval 8. místo. K tomu skončil 3. z ročníku 2007, který v kategorii zůstává a právě první tři mají přímý postup na příští finálové MČR.

Pro Pavla Šmída v kategorii H16 byl velký úspěch postup na toto finálové MČR. To se zdařilo především v nejstarší žákovské kategorii u mladšího ročníku v historii jen největším talentům v rámci celého kraje. I tady hodně chtěl, nakonec 17.místo za 4 body. 

Áčko dospělých v mladé sestavě vyhrálo 

Když už to vypadalo na ztracený boj a tým na posledním místě tabulky za jedinou výhru z prvního kola, dosáhlo áčko dospělých v neděli překvapivé výhry 5:3 s Jičínem.
O to zajímavější, že i kvůli nemocem nastoupilo s většinou náhradníků a na výhře se podílela většina mladých hráčů. Zvítězili: Míra Korschner, Dan Krušejl, Ivan Hrabal,  Pavel Šmíd, Honza Hung Do, neuspěli na 1.š. Jarda Říha, Adam Polanský proti našemu bývalému hráči zkušenému O.Sýkorovi, Václav Kupšovský - tým však dobře okoučoval jako zastupující kapitán za nemocného Jakuba Přibyla.   
 Posun z 12. na 10.místo, tři právě sestupují, za 3 týdny polsední kolo. 
2.liga - áčko