Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Do Jeseníků na finálový republikový šampionát mládeže
Pavel Šmíd a Dan Hong Werner (sledovat partie možno 
on-line
Každý den od 9. hodiny (do cca 13), plus v odkaze všechny odehrané partie.
 
Doplněno v úterý: 
Dan Hong Werner porazil v prvním kole prvního nasazeného Š Hrbka s elem přes 2000 a má 4 body z pěti.
Pavel Šmíd má 1,5 za tři remízy. 
 
Opět do centra lyžařských areálů Koutů nad Desnou zamíří šachisté, kteří se probojovali na finále republiky. Mezi 24 finalisty nebudou chybět naši dva mladí šachisté. 
 
Dan Hong Werner vloni senzačně vybojoval v kat. do deseti let stříbro a letěl na Mistroství Evropy na Mamaiu (Rumunsko). Zároveň získal přípmý postup na finále do letošního roku. Avšak už ve ''dvanáctkách'' bude nejlmadší (prosinec 2007). Nasazen je předběžně 13., čímž ho v prvním kole čeká nejspíše první nasazený S. Hrbek z Interchessu Frýdek-Místek (elo přes 2000)
 
Pavel Šmíd vloni skončil v H14 třináctý a letos jako mladší 2003 v kat. do 16 let si v Harrachově vybojoval postup (8. z 70, osmička postupovala). Což je vždy jako mladší ve starší kategorii velký úspěch. Nasazen z 24 bude osmnáctý a v prvním kole ho tak čeká 6.nasazený s elem přes 2100.
 
 O prázdninách nyní oba kluci trénovali sami i s trenéry (Jiří Dufek Pavla, Pavel Chrz Dana) a děkujeme za přípravné partie s dospělými: Davidu Hozdovi, Vratislavu Bezpalcovi, Kamilu Balínovi a juniorovi Honzovi Hung Do, kteří s nimi sehráli delší partie se zápisem.
 
 Dnes odjíždí Pavel s otcem, Dan s dědou a trenér Pavel Chrz, od soboty na on-line každý den jedno kolo: (14h sobota, 9.h neděle až sobota 17.3., v pondělí 12.3. i odpolední kolo od 15.hodin).
 
Ještě doplním, že z kamarádů z celého našeho kraje se zdařilo postoupit ještě Honzovi Václavíkovi (Teplice, 2006, H12) a Vaškovi Veverkovi (Most, 2010, H10)   
 
Mistři republiky budou reprezentovat na MS (Řecko - mladší kat., Španělsko . starší kat), vicemistři na ME v Rize (Litva).   
 
Nasazení, výsledky do 12 let  (Dan Hong Werner). Nasazení, výsledky do 16 let  (Pavel Šmíd). Další kategorie proklikem na těchto stránkách. 
 
On-line partie 14. hodina sobota odkaz bude doplněn.