Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky

 

Grand-Prix Litoměřice
Dan Balín stříbrný, čtvrté místo Dana Hong Wernera 

Kvůli prázdninám byla z našeho klubu tentokrát na Grand Prix menší výprava. Ve starších žácích byly boje ve špičce velmi vyrovnané a ve vedoucí skupině bojovali i dva naši Danové. V průběhu Dan Hong Werner (10 let, hraje o kategorii výše starší žáky) porazil Dana Balína, Dan Balín zase vítěze Kubu Štastného z Klášterce.  Nakonec skončil Dan Balín na hoirší pomocné druhý. Dan Hong Werner prohrál v posledním kole s vítězem a těsně pod stupněmi byl čtvrtý. 

V mladších žácích hrál Franta Mrkvan o medaile, ale prohra na čas v polsedním kole ho odsunula na i tak pěkné páté místo.

 Výsledky

Soutěž dospělých již zakončil C a D tým 
Áčko má již jen teoretickou naději na záchranu ligy.

Áčko prohrálo i v Teplicích 2:6 a na posledním místě 2 kola před koncem již to vypadá na ligové loučení. B-tým sice vyhrál (viz příspěvek níže), ale, že by se liga získala postupem z nižší soutěže se stává přes výhru také málo pravděpodobné, neb vedoucí Louny nyní porazili asi posledního silného soupeře, s 3bodovým náskokem již mají 2 soupeře lehké.

  Bojujeme však do konce soutěží na obou frontách, stát se může cokoliv, po volném víkendu hostí áčko jičínské 17.3. 

   C-tým v KP II. si poradil 5,5:2,5 s Lovosicemi ''A'' a Déčko, kde jsme prostřídali žáky a nové naše hráče neuspělo v Litoměřicích s éčkem v KP III. 0,5:4,5.

Céčko zakončilo soutěž s 11 body (3-2-4) na 8.místě z deseti, pouze poslední sestupuje. Déčko skončilo v polovině páté z devíti. Než pořadí, důležitější je, že  v obou týmech dostali šanci naši nejmladší šachisté získávat zkušenosti.  

Výsledky, tabulky, výsledky jednotlivců v soutěži družstev, statistiky:

2.liga - áčko , KP I. - béčko , KP II. - céčko  , KP III. - déčko.